Panečku, to jsou dneska vymoženosti. Ještě na začátku minulého století se lidi kodrcali drožkou a dneska se automobilky předhánějí v tom, jaké další překvapení přichystají svým věčně natěšeným zákazníkům. Elektromobil? Nuda. Auto s palubním počítačem? Nuda. Sporťáky a kabriolety, auta s metalízou nebo příručním barem, minivozítka do města… všechno je to trapná hromada šrotu ve srovnání s prototypem vozu pro třetí tisíciletí, který má pracovní název Chameleon. Nebudeme zatím prozrazovat značku, protože projekt je tak tajný, že se nám materiály o něm podařilo získat jen za použití osvědčených ženských triků… ;-)
Co je podstatou chameleóna? Čím je lepší a jiný než ostatní vozy? To můžete odhadnout už z jeho jména. Chameleon totiž umí měnit barvy karosérie! Speciální zařízení na bázi mkikropočítače, jehož zakončením je cosi jako teleskopická anténa na přední části vozu, zaměří barvu a vzor oblečení řidiče a v několika vteřinách přemění vnější design auta. Je samozřejmé, že výrobce bude směřovat veškeré reklamní aktivity směrem z ženskému zákazníkovi, protože pouze žena dovede ocenit všechny výhody tohoto technologického zázraku. Ženu nezajímá, kolik válců má motor, jak vysoká je spotřeba nebo jak dovede auto akcelerovat. Žena potřebuje, aby jí auto slušelo. Půjdete třeba na rande ve žlutých šatech – a vaše vozidlo bude zářit jako slunce. Vezmete si na obchodní schůzku kostkovaný kostým – a váš károvaný vůz vyrazí ostatním dech. Pořídíte si puntíkaté šaty – a vaše auto se promění v sedmitečného brouka.
Kolik potěšení skýtá taková hračka na kolečkách? A ještě k tomu dovede krásně jezdit, je vybavena posilovačem řízení, bočními výztuhami, CD přehrávačem a prostorným zavazadlovým prostorem. Podle našich informací by se měl Chameleon objevit na evropském trhu někdy kolem roku 2004. Tak už spořte do prasátka nebo si hledejte sponzora! ;-)

Pro Ženu in Valerie Červená