Španělské pohoří Andorra je známé jako ráj lyžařů, ale ti z Čech a Moravy ji teprve pomaličku objevují. Bojí se možná dlouhého přejezdu, přitom cesta do Andorry trvá jen o 4 hodiny déle, než do francouzských Alp. Navíc je zde mnohem levněji, než ve Francii. Lyžování v Andoře nabízí nejen krásná panoramata, ale také dobré zázemí v moderních lyžařských areálech francouzského stylu a skvěle upravené sjezdovky různé náročnosti.
Pokud se do španělských hor vydáte třeba s cestovní kanceláří Adventura, budete ubytováni ve městečku Aldosa de Canillo, odkud budete vyjíždět do dvou velkých lyžařských středisek - Soldeau/El Tarter a Pas de la Casa/Grau Roig. První z nich je vzdáleno asi 5 minut jízdy skibusem a užijete si tam lyžování ve výšce 1710 až 2560 m, na 90 km sjezdovek a se zázemím 32 lanovek a vleků. Druhé středisko dosáhnete po 15 minutách jízdy busem a můžete se těšit na lyžování ve výšce 2050 až 2640 m, 100 km sjezdovek a 33 lanovek a vleků.
Kromě lyžování si sportovní i jiní nadšenci mohou vyzkoušet další zimní atrakce: lední palác v Canillo, jízdu psím spřežením, skialpinismus, sněžné tobogány, kryté termální lázně Caldea (druhé nejdůležitější v Evropě hned po lázních Baden-Baden v Německu). K výhodným nákupům navíc vybízí zdejší bezcelní zóna.

Více informací o tomto zájezdu i dalších aktivitách CK Adventura najdete na stránkách www.adventura.cz.
Reklama