Chtěli byste vědět, jaký rok čeká vašeho miláčka na čtyřech kolech? Kdy není radno vyjíždět na delší trasy, kdy hrozí riziko nějaké poruchy nebo kdy vám vaše auto ukradnou? Zeptejte se autoastrologa! Autoastrologie je nová odnož klasické astrologie, která se zrodila asi před patnácti letech ve Spojených státech. Její zakladatel, H. R. Poter, vycházel z toho, že stejně jako člověk je i automobil podřízen činnosti planet a dalších vesmírných planet. Sestavil tabulku, pro jejíž výpočet potřebuje pouze přesné datum a místo výroby automobilu. S těmito vstupními daty pak dokáže doslova čáry.
„Je to úžasné,“ libuje si paní Priscilla West, která je jednou ze stálých zákazníků pana Potera. „Chystala jsem se zrovna za sestrou na východní pobřeží, ale můj astrolog mi řekl, ať raději letím letadlem, protože můj vůz má hvězdy v kritickém postavení a mohl by se mi po cestě vážně porouchat nebo dokonce havarovat. Nechala jsem tedy auto doma. Můj muž s ním druhý den jel nakupovat a dostal se do řetězové dopravní nehody. Naštěstí to odnesl jen pár šrámy, ale aspoň už se mi teď kvůli astrologii neposmívá…“ Přítelkyně paní Priscilly se zase od astrologa dozvěděla, že se k ní její vůz absolutně nehodí a že by si měla pořídit auto vyrobené na podzim roku 1999 ve Španělsku. Stálo jí sice nemalé úsilí takový vůz najít, ale teď je naprosto spokojena, protože na rozdíl od předchozího vozu, který neustále stávkoval a dělal potíže třeba při parkování, nové auto šlape jako hodinky a poslouchá na slovo. Jeden úředník z Atlanty zase dostal od svého astrologa avízo, že jeho drahému autu hrozí nebezpečí v podobě krádeže nebo vyloupení. Tak se domluvil se svým bratrem a auto dal přes noc k němu do garáže. Druhý den v jeho ulici vyšetřovala policie, protože v sousedství byla pohřešována tři auta a dalších pět bylo doslova vybrakováno vandaly.
Bohužel se nám nepodařilo zjistit, zda už i v České republice pracuje nějaký autoastrolog. Jestli náhodou někdo z vás má na nějakého autoastrologa kontakt, dejte vědět do redakce.

Z USA pro Ženu-in Eliška Tupá