Kromě notorických „konzerv“, které tráví Silvestra po celý rok na stejném místě a stejným způsobem, se snad každý z nás s blížícím se koncem roku potýká s problémem: Kam na Silvestra? Jak to zařídit, aby ten první krok do nového roku byl aspoň trochu pozoruhodný? Nechat se zlákat na hory s kamarády? Odjet s rodiči a sourozenci na chatu? Sedět doma a dívat se na televizi? Zapařit si na diskotéce? Odletět někam za teplem a exotikou? Jestli jste to rozhodování nechali zase až na tu nejposlednější chvíli, možná vám pomůže naše anketka, ke které jsme ještě přiřadili podstatná PRO a PROTI…

Silvestr na chatě
Jitka, 35: Já trávím Silvestr každý rok na chatě už přes deset let, co jsem vdaná a mám rodinu. Jezdíme tam s rodiči manžela a s jeho sourozenci a jejich dětmi. Bývá tam docela dobrá parta. Ženské se podělí o práce v kuchyni, tak se nikdo nestrhá. Děti si hrají společně, takže nezlobí. A většinou vůbec nepouštíme televizi. Jen pojídáme jednohubky, popíjíme a hrajeme hry. Doporučuju všem, my se při tom vždycky skvěle pobavíme.
PRO: Tato verze Silvestra je poměrně nenáročná na finance, není závislá na televizní produkci a tmelí rodinu.
PROTI: Podmínkou jsou dobré vztahy mezi příbuznými, jinak je místo srandy dusno. Není také vhodno pro lidi, kteří mají rádi změnu.

Silvestr doma
Helena, 40: Já nedám dopustit na Silvestra doma. Už tři roky bývám v tento den doma sama, protože děti vyrážejí se svými kamarády na hory. Já si vždycky navařím, napeču, obložím se dobrotama a dívám se na televizi. Spát jdu, kdy chci, a je mi fajn.
PRO: Nikdo vám nemůže večer zkazit, když jste doma sami s televizí. Můžete jíst a pít, co chcete, a celkem levně. Nikdo vám nepozvrací podlahu ani oděv.
PROTI: Jste sami a to na vás může kolem půlnoci dolehnout. V televizi můžou dávat blbosti a vy nemáte jinou variantu zábavy.

Silvestr na horách
Radka, 27: Já jedu na Silvestra s přítelem a s kamarády na chatu v Krkonoších. Moc se tam těším, protože tam bude sranda. Zapaříme, zalyžujeme si, budeme pít, jíst, zpívat, tancovat… Prostě žádná nuda. Nedá se to srovnat se Silvestrem ve městě, ten jsem vždycky nesnášela.
PRO: Silvestr v horách je aktivní zábava, společensky i sportovně se vyžijete, každý rok můžete jet někam jinam a s jinými lidmi.
PROTI: Pokud nejste lyžař, budete se přes den nudit. Stojí to víc, než zůstat doma. Musíte si dát pozor na alkohol, abyste se neopili a pak nezmizeli v závějích.

Silvestr na párty
Zuzana, 30: Já jsem pozvaná na Silvestra i s manželem na párty s živou hudbou, kouzelníkem, tombolou a tak. Je to docela drahé, ale zase je to prý na úrovni a je v ceně jídlo a nějaké pití. Máme objednaný stůl s našimi přáteli, tak si myslím, že to bude fajn. Loni jsme byli na Silvestra doma a už nás to nebavilo. Je to večer jako každý jiný, televize u nás běží celý rok…
PRO: Nemusíte si vymýšlet zábavu, tu vám dodají placení umělci. Můžete se předvést v nových šatech a s novu kabelkou. Konečně si zase s manželem zatancujete.
PROTI: Může to být dost drahé. Kouzelník může být špatný. Hudba může být děsná. A můžete mít nudné sousedy u stolu…

Silvestr v zahraničí
Heda, 45: My jezdíme už několikátý rok na přelom roku do zahraničí. Byli jsme takhle v Paříži, ve Vídni a taky na Kanárech. Můžu říct jen jedno slovo: SUPER! Je to lepší dovolená než v létě, parádně si oddychnete od hektických svátků a od práce, poznáte nová místa a vidíte, jak se slaví příchod roku jinde. Letos jedeme do Barcelony.
PRO: Je to opravdu výlet za hranice všedních dní, kterým si konec roku báječně zpestříte.
PROTI: Cena nebývá nízká. Také je třeba uvážit, kdo bude vaším spolucestovatelem, aby vám výlet neotrávil… A nezapomeňte se pojistit, rachejtle lítají na Silvestra všude.