Už v historii bylo Bormio důležitým místem, protože zaujímá výhodnou polohu na křižovatce tří údolích a na cestě vedoucí přes Alpy. Možná i proto dostalo Bormio už dávno přezdívku „srdce Alta Valtelliny“.
Lyžařské středisko, které se nachází v blízkosti neobvykle vysoko položeného starobylého městečka, jehož obyvatelé mají adresu 1 225 vysoko nad mořem, se pyšní převýšením skoro 1 800 metrů. Najdete zde celkem 50 km tratí všech náročností, z nichž asi polovina je střední náročnosti, 6 kilometrů je určeno pro ty nejlepší lyžaře a na 18 kilometrech si užijí i začátečníci. Ve středisku slouží k přepravě lyžařů tři kabinové lanovky, sedm sedaček (jedna z nich, čtyřsedačková lanovka tzv. „bublina“, je letos fungl nová) a sedm vleků. O kvalitě zdejších tratí svědčí také to, že se zde pravidelně odehrávají závody Světového poháru a další důležité soutěže. Před 16 lety hostilo Bormio mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, mimochodem tato událost se sem za čtyři roky zase vrátí. Bormio nabízí i spousty krásných terénů pro vyznavače volného lyžování a skialpinismu, navíc je zde 12 km upravených tratí pro běžkaře. Bormio nabízí díky své poloze vynikající sněhové podmínky takřka po celou zimu i na jaře. Pokud si zakoupíte rozšířenou permanentku, můžete samozřejmě lyžovat i v dalších střediscích oblasti Alta Valtellina.
Po lyžování nabízí lázeňské městečko Bormio koupání v místním termálním bazénu nebo romantické procházky historickým centrem.

Lyžařské středisko s něžným názvem Santa Caterina není velké rozlohou, ale významem určitě ano. Už proto, že se zde narodila několikanásobná mistryně světa ve sjezdu Deborah Compagnoni a že se zde pořádaly a pořádají významné lyžařské závody. Ale to samo by určitě středisku, které se nachází v parku Stelvio pod průsmykem Passo Gavia, ke slávě nestačilo.
To, čím je toto místo vyhlášeno široko daleko, je jeho pověst ideálního lyžařského střediska pro náročné lyžaře. Z celkem 30 kilometrů tratí je šest kilometrů černých, 22 kilometrů červených a jen 2 kilometry jsou označeny jako modré. Lyžuje se až do výšky 2 724 metrů a k dopravě lyžařů slouží jedna sedačková lanovka a sedm vleků. Pro snowboardisty zde byl vybudován nový snowpark s halfpipe a dalšími možnostmi. Komu je Santa Caterina nakonec přece jen malá, může si odskočit zalyžovat do některého z dalších středisek Alta Valtelliny, například do 12 kilometrů vzdáleného Bormia.
Také pro běžkaře jsou v Santa Caterině vynikající podmínky, najdete zde dva výborně preparované a vysoce náročné běžecké okruhy o celkové délce 18 kilometrů, kde se konají i světové závody.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Francie. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.