V posledních letech stále roste obliba adrenalinových sportů, protože lidé trávící většinu svého času v kancelářích a zasedacích místnostech prostě potřebují nějak ventilovat nahromaděný stres. A tak sportovní šílenci a majitelé cestovních kanceláří vymýšlejí stále vychytanější programy, aby uspokojili náročné klienty. Lidé už totiž mají dost nudných bungee jumpingů, paraglydingů, kanyoningů, raftingů a dalších –ingů, chtějí něco nového.
A právě zde našel na trhu skulinku i pan Jaroslav Vypečený, majitel cestovní kanceláře NervTour. Jeho nápad se odvíjí od myšlenky, že každý člověk je individuální osobnost a že každý z nás potřebuje jiné vzruchy k tomu, aby se jeho adrenalin šplhal k výšinám. Svým klientům tedy pan Vypečený nabízí služby šité na míru a to na základě poměrně podrobného dotazníku, který musí každý účastník zájezdu vyplnit. Pak se mu věnuje odborně vyškolený personál a ten spolu s ním vybere to nejlepší místo a tu nejlepší náplň pobytu.
„Stěžejní částí dotazníku jsou otázky Kdo/co vám doma nejvíc leze na nervy? a Kdo/co vás nejvíce rozčiluje? Když například klient řekne, že ho vytáčejí svým vřískotem jeho dvě děti, jsme schopni dodat jakýkoliv počet nevychovaných spratků všech věkových skupin, které mu tak zvednou adrenalin, že to ještě nezažil,“ vysvětluje majitel úspěšné cestovky. „Měli jsme i klientku, která se svěřila se svými ohromnými problémy s tchýní. My jsme ji vyslali na dovolenou s pěti velmi svéráznými tchýněmi, které jí během týdenní dovolené tak vydeptaly, že se těšila domů na tu svoji - jednu.“
Velký úspěch zaznamenává cestovní kancelář Nervtour také s výběrem ubytovacích kapacit. Když například uvedete, že bydlíte v 2 + KK s manželem, dvěma dětmi, sestrou a jejími pěti kočkami, dostanete na dovolené přidělené ubytování ve studiu MONO o rozměrech 9m2. To je vybaveno pouze dvouvařičem a pěti palandami. Studio během pobytu sdílíte ještě se dvěma dalšími rodinami a na každém lůžku se spí po dvou. Nejenom, že si během pobytu užijete adrenalinu až až, ale ještě vám po návratu domů vás maličký sídlištní byt připadá jako ohromně rozlehlé sídlo.
„Na letošní zimu jsme připravili skutečnou bombu,“ dodává J. Vypečený. „Můžete si u nás objednat lyžařský zájezd do míst, kde je maximálně pět centimetrů sněhu a denně prší. Pro milovníky opalování u moře zase máme velmi vzrušující pobyty na okraji hořícího australského pralesa.“

Jiřina Vzteklá