U mnoha vánočních dárků pro děti máte jistotu, že skončí už někdy v půlce ledna zašantročené a odložené. Naopak, pokud koupíte dětem spíš než hračku něco užitečného, máte jistotu, že váš dárek se bude těšit stálé oblibě. Takovým druhem dárku je bezesporu kolo. Jak takové kolo pro děti vybírat a jaká je nabídka, jsme se zeptali odborníků v renomované firmě AUTHOR.

Co bychom měli především zohlednit, když kupujeme kolo pro dítě:
Velikost:
Aby mohlo jezdit dobře, musí mít dítě kolo vhodné velikosti. Když došlápne ze sedla na zem, mělo by dosáhnout s nataženou nohou. Když kolo kupujete a dítě má došlápnuto, mělo by být sedlo v nejnižší možné poloze, aby šlo vytahovat a kolo s vaším dítětem „rostlo“. Správné velikosti zhruba odpovídají dvacetipalcová kola pro děti od 5 do 8 let (tzv. půlky) a čtyřiadvacetipalcová kola pro děti mezi 9. až 13. rokem (tzv. tříčtvrteční kolo)

Bezpečnost:
Pro bezpečnou jízdu by děti měly mít jistě především dobré a snadno dosažitelné brzdy. Dětská řídítka by měla mít krátký představec, aby se dítě nemuselo k řídítkům natahovat daleko dopředu a bezpečně dosáhlo tak, aby brzdy mohlo dobře stisknout. Účinnější jsou rozhodně brzdy typu „V“, které dnes bývají standardním vybavením kol. Dále je vhodné na dětském kole mít řazení s otočnou rukojetí (tzv. gripshift), aby děti nemusely řídítka pouštět ani na okamžik.

Pohodlí:
Aby vaše děti byly schopné překonávat na kole i větší vzdálenosti, musí se cítit pohodlně. Pro pohodlí je třeba respektovat především velikost dítěte – na příliš malém kole se strašně nadře, na příliš velkém se bojí. Dalším faktorem je váha kola – jízda na těžkém kole je pro děti náročná, proto je lepší připlatit víc peněz a pořídit lehčí kolo s duralovým rámem nebo alespoň s duralovými komponenty. Aby děti neměly otlaky na zadečku, je možné doporučit měkká a pohodlná gelová sedla.

Nabídka dětských kol od firmy AUTHOR:
Pro nejmenší děti, zhruba od pěti let, nabízí firma AUTHOR dvacetipalcové kolo MELODY pro holčičky v růžovém a bleděmodrém provedení, má řazení se šesti rychlostmi. V klukovském provedení mu odpovídá modré nebo žluté kolo ENERGY, které má rovněž dvacet palců a šestirychlostní řazení.
Novinkou pro školáky je dvacetipalcové kolo COSMIC. V nabídce dětských kol je naprosto výjimečné, neboť váží pouhopouhých 9,6 kg. Má duralový rám a duralové komponenty, a přitom je jeho cena překvapivě nízká – 6 590 Kč!
Pro starší kluky je naším tipem kolo MIRAGE DSX. Jedná se celoodpružené kolo s duralovým rámem a duralovými komponenty a enduro blatníky. Cena 13 990 Kč. Má skvělé vybavení a pro dvanácti-třináctiletého kluka bude senzačním vánočním dárkem.
Reklama