Vyhlášená italská lyžařská oblast Alta Valtellina se rozkládá kousek od švýcarských hranic nedaleko od proslulého střediska St. Moritz. Pokud tedy rádi lyžujete v Itálii, ale zároveň vás láká být nablízku mondénnímu světu, kde se s oblibou rekreuje smetánka z britských ostrovů, vydejte se právě do Alta Valtellina. Tato oblast zahrnuje tři střediska, která nejsou vzájemně propojena, jak jste zvyklí z jiných míst v Itálii, ale přesto má toto místo neopakovatelnou atmosféru.
Alta Valtellina zahrnuje lyžařská centra Bormio, Livigno, Santa Caterina a San Colombano/Val di Dentro. Je možné si podle libosti vybrat buď kombinovaný skipas pro všechny oblasti, nebo lyžovat jen v některém ze zmíněných středisek. Sportovně založené lyžaře jistě potěší informace, že Santa Caterina je jednou z lyžařsky nejnáročnějších oblastí Itálie a pro mnoho lidí je proto vhodnou alternativou k nejvěhlasnějším střediskům francouzských Alp. Kromě toho jsou velkými atrakcemi oblasti dvě zajímavosti – termální lázně v Bormiu a bezcelní zóna v Livignu, kde se i ten nejzdrženlivější turista nedokáže udržet tváří v tvář neuvěřitelně nízkým cenám cigaret, alkoholu a dalšího zboží.
Celkově nabízí oblast Alta Valtellina 225 kilometrů lyžařských tratí, z nichž většina je určena pro zkušenější lyžaře. Dohromady vás nahoru vyveze šest kabinových a 26 sedačkových lanovek, vleků je zde celkem 37. Nadmořská výška areálu se pohybuje v rozmezí 1225 – 3012 metrů. Také pro běžkaře je Alta Valtellina dobrým cílem, neboť tu na ně čeká téměř sto kilometrů udržovaných běžeckých stop.
Více si o střediscích Bormio, Livigno a dalších povíme v následujících článcích v rubrice kam si to hasíte.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Francie. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.