
Výběru vhodné čepice bychom měli věnovat stejnou pozornost jako ostatním částem horské výbavy. Naprosto nevhodné jsou veškeré savé materiály, jako například bavlna, které se propotí a nasáknou vlhkost. Naopak dobrá je vlna, která hřeje i vlhká, nebo materiály, které propouštějí vlhkost ven, aniž by nasákly. To je třeba v levnější kategorii fleece nebo z kvalitnějších materiálů POLAR-TEC. Čepice z něj vás přijde zhruba na 300 korun a zaručeně vám v ní nebude zima.
Novinkou je materiál WIND-STOPPER, který, jak už sám název říká, zabraňuje profouknutí, a přitom je prodyšný a příjemný stejně jako vlna nebo fleece. Čapka z tohohle materiálu vás bude stát okolo 700 až 1000 korun, podle střihu a spotřeby materiálu.
Další nepodcenitelnou částí zimní výbavy jsou rukavice. Ruce jsou naopak stejně jako nohy méně prokrvené, a proto je musíme před zimou dobře chránit.

Rukavice na běžky nemusí být tak silné a hřejivé, protože na běžkách vám nikdy nebude taková zima jako ve frontě na vlek, ale mají jiné nároky. Měly by propouštět vlhko ven, aniž by provlhly, a neměly by profouknout. Proto jsou velmi vhodné rukavice z WIND-STOPPERu. Jsou sice ve vyšších cenových relacích, ale až budete makat ve vánici na otevřených pláních vysoko nad mořem, budete si říkat, že to byla jedna z nejlepších investic vašeho života.
Odborné informace nám laskavě poskytla pražská firma Hanibal
Nový komentář
Komentáře
My máme rádi fleece. Celá rodina, a to hlavně na zimu. Fleece mikina zahřeje a člověk se cítí skvěle.
Když já čepipce nosím horzně nerada, svědí mě pod nimi vlasy a nemám to ráda.
I na horách proto omrzám v čelence.
Není to lehké, vybavit se na hory. Kdybych se rozhodla, že někam pojedu, tak bych musela koupit komplet všechno a to by bylo peněz!
To je přece jasné. Proto se taky nedonošencům dávají do inkubátoru čepičky...
:-)))) ... tak - a teď už vím, proč můj děda (nejlepší pod sluncem
) chodíval spát v čepici! :-)