Když jsem v létě začala jezdit do práce na kole, pochopila jsem, že jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak si nabrknout chlapa, je jízda na kole. Je to určitě proto, že na kole jste nepřehlédnutelná, mezi chodci i auty si vás spolehlivě každý všimne. Zároveň musíte mít pro jízdu na kole vhodné oblečení, které jako každé sportovní oblečení více odhalí než skryje. Vypadáte sportovně a zajímavě a také je na první pohled znát, že nejste žádná bábovka. A muži, zvláště ti v autech, to ocení. Budou na vás pískat, mlaskat, volat a mrkat z otevřených okýnek a vám bude fajn – budete je totiž mít na háku! Na kole jste nejen úžasná, ale i rychlá. Zatímco oni stojí v nekonečných dopravních zácpách, vy si fičíte jako vítr.
Když si budete vybírat kolo, jedním z nejdůležitějších hledisek je účel, za jakým je kupujete. Firma AUTHOR nabízí dámská kola ve dvou řadách. Jsou to jednak kola horská, která jsou však určena jen pro skutečně obtížné terény nebo pro závody, a pak kola krosová. To jsou ta, na kterých můžete jezdit po silnici, po městě i po lesních stezkách. Dále je důležité vědět, jak moc budete kolo využívat a jak dlouhé a náročné trasy na něm budete překonávat. Když budete v létě jezdit jen na koupák a zpátky, bude vám jistě stačit kolo nižší třídy, naopak pokud jste skutečně aktivní cyklistka, ohodnotíte kolo vyšší třídy, které je sice dražší, ale splňuje náročnější požadavky. Jsou zde použity komponenty vyšší třídy. Dražší kola jsou také lehká, protože mají duralové rámy a další komponenty. Nízkou hmotnost kola v náročném terénu nebo při delší jízdě vysoce oceníte.
Letošní novinkou pro cyklistky je kolo CORSA SX. Odpovídá celkově novému trendu ve vývoji dámských kol, který říká, že dnešní ženy jsou aktivními sportovkyněmi a kola pro ně musí být stejně dobrá a kvalitní jako kola pro muže. CORSA SX má odpruženou vidlici a duralový rám. Má rovněž vyšší třídu řazení - Shimano Avilio se čtyřiadvaceti rychlostmi. Jeho další předností je gelové sedlo, které je velmi pohodlné.
Gelová sedla nebo gelové návleky na sedla jsou velmi praktické a pohodlné, zvláště při delších cestách, avšak cyklistky by neměly zavrhovat ani vypolstrované cyklistické kalhoty. Jejich hlavní předností je antibakteriální vložka, která zabraňuje opruzeninám a otlakům. Cyklistické kalhoty by se měly nosit rovnou na holé tělo, jinak se tato vložka neuplatní.
Jestli si stejně jako já myslíte, že svět je nejkrásnější ze sedla bicyklu, můžete soutěžit a vyhrát dámské kolo AUTHOR THEMA v ceně 7290 korun. Vyrábí se v titanovočerveném a stříbrnofialovém provedení a má kvalitní řazení Shimano Revo s jedenadvaceti rychlostmi.
Reklama