Na hranici Itálie a Švýcarska, v oblasti Valle d´Aoasta, leží vyhlášené lyžařské středisko Cervinia/Zermatt, které znalci nazývají rájem alpského lyžování. Pod dohledem majestátné hory Matterhorn, která se tyčí do výše bezmála čtyři a půl tisíce metrů, tu můžete lyžovat celé hodiny, aniž byste museli jet jednu sjezdovku dvakrát. Celkem je v oblasti 350 kilometrů upravovaných lyžařských tratí, mezi nimiž se najdou i takové lahůdky, jako nejdelší evropská černá sjezdovka z Malého Matterhornu (Piccolo Cervinio, výška 3 883 m), která měří 22 kilometrů.
Vysoká nadmořská výška celé oblasti je zárukou toho, že zde nikdy nebude lyžařovo náčiní nuceno zahálet z důvodu nedostatku sněhu. Systém lanovek a vleků (celkem je zde 23 kabinek, 17 sedaček a 29 vleků) spojuje tři oblasti – italské Breuil-Cervinia, Valtournenche a švýcarský Zermatt. Ubytování je cenově výhodnější na italské straně, ale svůj lyžařský den pak můžete strávit sjížděním sjezdovek ve Švýcarsku, které je vyhlášené tím, že přitahuje na zimní dovolenou nejednu celebritu včetně britské královské rodiny.
Celkový počet sjezdových tratí v oblasti Cervinia/Zermatt je 125, z čehož je 22 černých, 70 červených a 34 modrých. V oblasti, která se rozkládá ve výšce od 1 524 do 3 884 metrů nad mořem, jsou také tři specializované snowboard parky, pro milovníky volného lyžování je zde i dostatek terénů vhodných pro tento extrémní adrenalinový sport. O tom, kde budete lyžovat, se rozhodnete už ve chvíli nákupu skipasu, protože celkem se vám nabízejí tři možnosti – základní je skipas Cervinia, který platí jen v Itálii. Skipas Cervinia/Matterhorn je rozšířen o švýcarskou část na straně Matterhornu a nejširší je skipas Cervinia/Zermatt, se kterým si zalyžujete v celé rozlehlé oblasti.
Znaveni lyžováním můžete večer trávit vycházkami v malebném městečku Cervinia, spojenými s ochutnávkou místních specialit a pozorováním nezapomenutelných alpských panoramat.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
Reklama