Každé místo na světě má svá NEJ. Pojďme se teď blíže podívat, jaká NEJ mají Kanárské ostrovy, kam právě teď v zimních měsících míří stovky turistů z celé Evropy, aby se ohřáli a načerpali další energii do boje s chladným a sychravým počasím.
NEJvětším z Kanárských ostrovů je Tenerife, na němž najdete i NEJvyšší horu Kanárů i celého Španělska - sopku Pico del Teide (3718 m n. m.). Pravděpodobně NEJznámějším Kanárským ostrovem je Gran Canaria. Ta je často nazývána miniaturním kontinentem, protože tu najdete úplně všechny typy krajiny a vegetace, co vás napadnou. Záleží na tom, zda jste na jihu, v centru ostrova, či na severu… Potkáte tu rozeklané skály i úrodná údolí i banánové plantáže i klidné pláže pro rodinnou rekreaci i rušná a lidnatá centra žijící bujarým nočním životem. NEJznámějším a NEJvyhledávanějším místem Gran Canarie je určitě několikakilometrová pláž Playa del Inglés, v jejíž sousedství najdete také místní atrakci - nádherné písečné duny vysoké až 30 metrů.
Díky vrcholku Roque de los Muchachos (2426 m n. m.) má ostrov La Palma NEJvětší převýšení na tak malé rozloze na světě. NEJklidnějším ostrovem ze všech Kanárských ostrovů je prý Fuerteventura, kde můžete dlouhé hodiny jen ležet na pláži, pozorovat moře a snít… A nakonec - NEJmenším ostrovem je La Gomera.

Tradičním a osvědčeným touroperátorem na Kanárské ostrovy je cestovní kancelář Canaria Travel, kterou najdete na adrese Praha 1, Jungmannova 6. Všechny další potřebné informace a telefonní spojení najdete na www.canariatravel.cz.