Někteří lidé si vybírají lyžařské terény podle toho, kde se jim nejlépe lyžuje. Jiní podle toho, kolik tam stojí permanentka. Najdou se ale i tací, kdo si vybírají cíl své zimní dovolené podle toho, kde je to IN. Takoví už určitě nejméně jednou navštívili jedno z nejznámějších italských středisek – Madonna di Campiglio, které leží v údolí Val di Sole. Toto městečko je totiž vyhlášené tím, že zde na svahu i při procházce promenádou můžete potkat nejednu ze světových celebrit.
Ale to v žádném případě neznamená, že Madonna je nějaká snobárna. Láká stále více i turisty z Čech, kteří ocení krásné sjezdovky (především si nenechte ujít závodní trať 3-Tre nebo černou sjezdovku Amazonia, která vede ze skalního výběžku Pradala). Zalyžuje si tu opravdu celá rodina, vždyť kromě 8 km černých sjezdovek najdete v Madonně i 21 km červených a 31 km modrých tratí. Vyvézt na svah se můžete pomocí jedné z pěti kabinových lanovek, nebo si užívat panoramat z jedné ze třinácti sedaček, případně použít některý ze sedmi vleků. Podle toho, jaký skipass si koupíte, můžete využívat i lyžování v bližších či vzdálenějších střediscích, například Pinzolo, ale také třeba Marilleva/Folgarida nebo Tonale.

Na severních svazích Val di Sole se nalézá další velmi vyhledávané a nepříliš drahé dolomitské lyžařské středisko Marilleva/Folgarida. Také zde najdeme lyžařské terény pro všechny typy lyžařů od začátečníků až po velmi pokročilé, velké procento sjezdovek je uměle zasněžováno, takže si zde zalyžujete i v případě horších sněhových podmínek. Stejně jako u Madonny, i zde platí, že si můžete koupit buď permanentku pro jednu oblast nebo rozšířenější varianty Skirama nebo Super Sikrama, které platí ve více střediscích údolí Val di Sole.
V lyžařském areálu Marilleva/Folgarida si můžete vybrat ze šesti kilometrů černých sjezdovek, čtrnácti kilometrů červených sjezdovek a dvaceti kilometrů modrých sjezdovek. Nahoru se dopravíte pomocí čtyř kabinových lanovek, šestnácti sedaček a pěti vleků. Z dalších možností jmenujme například noční lyžování v Marillevě nebo speciální tratě pro snowboarding.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.