Jenom několik desítek kilometrů od Brennerské dálnice se na pomezí vyhlášených turistických severoitalských oblastí Trentino a Lombardie rozkládá lyžařské centrum Val di Sole, které je v poslední době stále častějším cílem lyžařů z Itálie i zahraničí, včetně těch z Čech a Moravy. Proč se jim tady tak líbí? Jak už samo jméno areálu napovídá, sluníčko ve Val di Sole svítí skoro po celou sezónu. Zalyžují si tu jak nároční lyžaři (například na závodních sjezdovkách v Madonna di Campiglio), tak ti opatrnější (například ve středisku Passe Tonale/Ponte di Legno). Cenově velmi příjemně překvapí místa jako Pejo, Pinzola, Paganella a Monte Bondone.
Co je pro Val di Sole typické, to je neustálé zkvalitňování služeb. Lyžaři, kteří zde byli ještě před pár roky na dovolené, teď na začátku třetího tisíciletí zjišťují, že přibylo tratí, zasněžovacích děl, přepravních zařízení a také infrastruktura se neustále vylepšuje. Takže nač váhat?
Val di Sole se nachází v rozmezí 800 až 3 016 metrů nad mořem a svým návštěvníkům nabízí celkem 360 kilometrů sjezdových tratí. Na 193 sjezdovkách si užijí lyžaři všech kategorií – 26 černých sjezdovek čeká na ty nenáročnější, 78 tratí je připraveno pro středně zdatné lyžaře a 89 pro začátečníky a malé děti. Můžete se nechat vyvézt 145 lanovkami a vleky, z nichž 15 je kabinových, 82 sedačkových a 48 vleků.
Příště si povíme více o jednotlivých střediscích, která patří do Val di Sole.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
Reklama