Na nejznámější z Kanárských ostrovů Gran Canarii se velmi často jezdí lenošit. Ale i o ty, které nebaví jen tak nečinně ležet u vody, je na ostrově postaráno. Stačí se jen podívat na nabídku různých výletů. Nejoblíbenější výlet se jmenuje "Napříč ostrovem" - je to celodenní výlet, kde vás autobus proveze vnitrozemským pohořím, uvidíte příbytky původního obyvatelstva, banánové plantáže, přístavy a v ceně máte i typicky španělský oběd. Cena takového výletu je přibližně 6000 pts za osobu.
Pokud chcete zažít něco exotičtějšího než jen cestu autobusem, navštivte vnitrohorské městečko Fataga, kde se nachází velbloudí farma. Za 4000 pts se tam projedete na opravdických velbloudech, poobědváte grilované maso /nikoliv velbloudí:)/, ochutnáte místní víno a rum a máte-li dost odvahy, dostanete od velblouda jménem Gustavo velikánskou pusu:-).
Pro milovníky vodních radovánek je na Gran Canarii připraveno hned několik aqua parků, nejznámější jsou Ocean Park a Aqua Sur. Vstupné do těchto parků se pohybuje okolo 1600 pts. Ti, kdo hledají zábavu, by neměli vynechat Holiday World - zábavní park s kolotoči, bludišti, autodromem a show se živými zvířaty. Za návštěvu stojí také Palmitos Park, který se nachází v palmové oáze a vidět zde můžete různé rostliny, obrovské množství kaktusů a palmy, na kterých můžete spatřit exotické ptáky. Příznivci ryb můžou v parku navštívit akvárium vybudované s vulkanické horniny.
Jste-li spíše dobrodružnější povahy a organizované výlety jsou vám proti srsti, půjčte si automobil a projezděte si ostrov podle svého gusta. Nejlevnější půjčení malého osobního automobilu na jeden den vyjde přibližně na 4500 pts (50 DM). Chcete-li si užívat v nějakém Jeepu, zaplatíte za den asi dvojnásobek. Je důležité si uvědomit, že silnice a cesty ve vnitrozemí jsou jen pro opravdu zkušené řidiče. Se serpentinami, které se točí o 360 stupňů, by méně zkušený automobilista mohl mít velké problémy.
Pokud se ani na dovolené nedokážete zbavit nutkání nakupovat a chcete si přivézt něco pěkného, pak navštivte největší nákupní centrum Faro 2 v Maspalomas na Playa del Ingles.

Co byste měli na Kanárech rozhodně ochutnat:
- Sangrii - typické španělské ovocné víno.
- Rum - místní rum se od našeho "tuzemáku" podstatně liší. Je sladší a jemnější. Pro fajnšmekry je k dostání i banánový nebo medový rum. Není neobvyklé, že malý rum dostanete jako pozornost podniku v restauraci k účtu.
- Banánový likér - sladký alkoholický nápoj, typický pro Kanárské ostrovy.
- Paella - národní španělské jídlo. Rýžový pokrm s plody moře. Podává se na veliké pánvi pro dvě osoby. Jeho cena je kolem 1600 pts.

Na Kanárské ostrovy můžete letět s tradičním a osvědčeným touroperátorem cestovní kanceláří Canaria Travel, kterou najdete na adrese Praha 1, Jungmannova 6. Všechny další potřebné informace a telefonní spojení najdete na www.canariatravel.cz.
Reklama