Nejvýchodnějším lyžařským střediskem náležícím ke konsorciu Dolomiti Superski je proslulý olympijský areál Cortina d´Ampezzo. Tato oblast je vyhlášená nejen pro neopakovatelnou atmosféru stejnojmenného noblesního alpského městečka, ale také pro nádherné scenérie, které se tu lyžařům (i nelyžařům) nabízejí takřka na každém kroku. Tato atraktivnost je však samozřejmě vyvážena poměrně vyššími cenami za ubytování i další služby. Přesto je celkem jednoduchým řešením ubytovat se někde poblíž a do Cortiny si jezdit zalyžovat autem nebo skibusem.

Cortina d´Ampezzo je lyžařská oblast ve tvaru podkovy, která obsahuje osm areálů, z nichž nejznámějšími jsou Pocol – Tofana, Cristallo – Faloria, Falzarego – Lagazuoi, Guarné – Mietres a Misurina. Cortina d´Ampezzo se rozkládá v rozmezí 1011 - 3243 metrů nad mořem. Na poměrně malém prostoru nabízí perfektní lyžování pro všechny typy lyžařů, od začátečníků až po zapřisáhlé sportovce. Celkem se tu můžete vyžít na 140 km sjezdových tratí (112 km je v případě nepřízně počasí zasněžováno), z nichž 8 km je určeno pro velmi dobré lyžaře, 87 km sjezdovek je červených a na 45 km se mohou trénovat lyžařští učedníci. Navíc je zde jedna sjezdovka vybudovaná speciálně pro snowboardning. Nemusíte se bát, ostatně jako ve většině dolomitských oblastí, front pod kopcem, protože si můžete vybrat ze 6 kabinových lanovek, 29 sedaček a 18 vleků. Celková hodinová kapacita všech těchto dopravních zařízení činí úctyhodných 60 000 osob.

Na horách se ale zdaleka nemusí jen lyžovat. Takže pokud budete mít chuť si ještě protáhnout tělo ve vodě, tak vězte, že skipass pro tuto oblast vás opravňuje k 50% slevě na vstupné do bazénu v Cortině. Ti, kdo po dni stráveném v přezkáčích pohrdnou dalšími sportovními aktivitami, určitě nezaváhají a vyzkoušejí, jestli lokální kuchyně je tak dobrá, jak se povídá, a jestli zdejší typická pálenka grappa chutná v Itálii lépe než třeba v české hospůdce :-)

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
Reklama