Přestože říjen uzavírá letní období a v našich zeměpisných šířkách znamená příchod opravdického podzimu, na světě jsou místa, kde léto nikdy nekončí. Jedno z takto požehnaných míst omílá ze všech stran Atlantický oceán, mluví se tam španělsky a slunce tam svítí téměř neustále. Toto místo nese název Kanárské ostrovy.
Kanárské souostroví tvoří třináct různě velkých ostrovů. Běžně se ale dostanete jen na sedm z nich. Třetím nejrozsáhlejším a zároveň nejnavštěvovanějším ostrovem je ostrov Gran Canaria. Na jeho půdu se dostanete letadlem za necelých pět hodin letu. Přistanete na letišti v hlavním městě Las Palmas, které leží na severovýchodním cípu ostrova. Odtamtud vás autobus doveze do místa vašeho pobytu. Turistická letoviska leží na východním, jižním a částečně západním pobřeží ostrova.
Gran Canarii se někdy přezdívá "miniaturní kontinent", je to pro jeho rozmanitou přírodu. Zatímco jih, kde většina návštěvníků ostrova bydlí, připomíná Afriku, vnitrozemí je spíše evropské. Severní pobřeží vypadá, díky hlubokým skalním kaňonům, jako Amerika. Celý sever ostrova pokrývají banánové plantáže, na něž se můžete jet podívat v rámci výletů.
Největší množství hotelů se nachází v blízkosti vyhlášené pláže Playa del Ingles. Ta je 2700 km dlouhá a tvoří ji duny z bílého písku, které každou hodinu mění svůj tvar. Většina ostatních pláží na ostrově má písek tmavý. Bydlení na Playa del Ingles ocení zejména příznivci aktivní dovolené, k dispozici jsou golfová hřiště, tenisové kurty, bazény, diskotéky a noční kluby. Je dobré si uvědomit, že na Playa del Ingles míří asi většina turistů, takže během procházky narazíte spíše na německy mluvící návštěvníky než na místí domorodce.
Pokud si svou dovolenou plánujete klidněji, bude pro vás ideální městečko San Augustin. San Augustin leží necelé tři kilometry od písečných dun a tvoří ho komplexy příjemných apartmánů. K městečku patří pláž Playa de San Augustin, která má tmavý písek a místa je na ní až až pro každého.

Co byste měli vědět:
- Voda na ostrově není pitná. Respektive je pitná, ale není dobrá. Jedná se o odsolenou mořskou vodu a jako taková není dobrá ani pro uvaření kávy. V supermarketech jsou proto k dostání 5l kanystry s pitnou vodou za 100 pts.
- Ačkoliv na ostrově fouká vítr od oceánu, sluníčko je zde opravdu silné, proto hlavně v prvních dnech své dovolené nepodceňujte krémy s vysokým faktorem.
- Kanárské ostrovy mají nízkou kriminalitu, ale přesto se může stát, že váš apartmán navštíví nezvaný host. Na recepci se proto informujte o použití trezoru. Pronájem na týden stojí kolem 2000 pts, což se opravdu vyplatí.
- Spropitné je obvykle zaúčtováno už v ceně, kterou v restauraci platíte, ale bývá zvykem dát přibližně 20% z ceny.

Na Kanárské ostrovy můžete letět s tradičním a osvědčeným touroperátorem cestovní kanceláří Canaria Travel, kterou najdete na adrese Praha 1, Jungmannova 6. Všechny další potřebné informace a telefonní spojení najdete na www.canariatravel.cz.
Reklama