Nezdá se to, ale za deset týdnů už tu zase máme Vánoce. Děti se na ně těší, babičky se vyptávají, co bude kdo chtít pod stromeček, ale vám už teď běhá mráz po zádech, jaká to zase bude před těmi svátky honička. Naklidit celý byt, pořídit dárky pro celé příbuzenstvo (a schrastit na ně někde peníze), nachystat všechny serepetičky, koupit stromek, pak ještě kapra, a to všechno jen proto, abyste pak uondaná padla ke štědrovečernímu stolu a předstírala pohodu Vánoc. „Ne, takhle už víckrát ne,“ říká ve vás vaše druhé já. To, které se bouří a touží vám dopřát víc, než jen tlačenice v obchoďácích a společnost vysavače, prachovky a kuchyňského náčiní. Co takhle ho pro jednou poslechnout a naplánovat sobě i rodině vánoční pobyt u moře? Třeba na Kanárských ostrovech.
Výhod tohoto rozhodnutí je hned několik. S úklidem domácnosti se nemusíte moc trápit, když stejně nebude nikdo doma. Co se týká dárků pro blízké i vzdálené příbuzenstvo, vysvětlíte jim s úsměvem, že vám na ně už prostě nezbylo. A vaření? Toho si za celý rok užijete až až. Na Kanárech vás přece čeká slavnostní štědrovečerní hostina se vším všudy, i s Mikulášem (pardon Santa Clausem), který se na ostrově vyskytuje nejen v čase vánočním, ale prakticky už od svátku svaté Lucie (13. prosince), který je zde velmi držen a také se mu říká Svátek světel.
Je to asi dost legrační potkávat se s bělovousým dědečkem s červenou čapkou, který rozdává dětem dárky, v končinách, jako jsou Kanárské ostrovy, kde je pěkně prakticky po celý rok a kde i v době vánoc neklesnou teploty pod 20 stupňů Celsia. Ale uvidíte, že se to dětem bude líbit. A vám nakonec taky. Zatímco vaši známí se budou v Čechách brodit sněhovou břečkou (a to ještě v lepším případě), vy v prosinci provětráte letní šaty a plavky, pořádně si odpočinete a do nového roku vkročíte s elánem, který do vás vpravilo milosrdné sluníčko. Tak co, jdete do toho?

Tradičním a osvědčeným touroperátorem na Kanárské ostrovy je cestovní kancelář Canaria Travel, kterou najdete na adrese Praha 1, Jungmannova 6. Všechny další potřebné informace a telefonní spojení najdete na www.canariatravel.cz.