Bránou Dolomit je nazývána lyžařská oblast Val di Fiemme/Obereggen, která je už po dlouhá léta nejoblíbenějším cílem českých lyžařů, kteří dávají přednost Itálii třeba před Rakouskem nebo Francií. Hlavními argumenty, proč jet na zimní dovolenou zrovna do Val di Fiemme, jsou – snadná dostupnost autem z České republiky, kvalitní ubytování za příznivé ceny a hlavně: perfektní lyžování pro všechny skupiny lyžařů, od těch nejnáročnějších až po úplné začátečníky.
Vybírat si můžete ze 150 km sjezdových tratí, z nichž 18 je černých, 68 červených a 64 modrých. Dvě třetiny sjezdovek jsou v případě nepřízně počasí uměle zasněžovány. Na kopce vás vyveze 7 kabinových lanovek, 28 sedaček a 18 vleků. V oblasti jsou také dva snowparky pro snowboardisty a zajímavé je, že skipas platí nejen na sjezdovky (včetně nočního lyžování), ale taky vás opravňuje ke vstupu do plaveckého bazénu v Cavalese a Predazzu, na bruslařský stadion v Cavalese a samozřejmě se díky němu můžete přesunovat skibusem.
Ani běžkaři ve Val di Fiemme nepřijdou zkrátka, pro ně je v místě konání tradičního každoročního běžeckého maratónu Marcialonga připraveno 150 km upravovaných běžeckých tratí. Novinkou této zimní sezóny ve Val di Fiemme je otevření mezistanice kabinové lanovky z Cavalese na Alpe Cermis.
Z lyžařských středisek této oblasti jmenujme například Ski Center Latemar, kam se dostanete lanovkou z městečka Pampeago nebo Predazzo a které umožňuje příjemné a různorodé lyžování až do výšek kolem 2 500 m. Dalším známým místem je Alpe Cermis (nástupní stanice lanovky Cavalese), kde bývají volnější sjezdovky. Ale pokud nebudete lenit a vyjedete si do poněkud odlehlejšího střediska Passo Rolle a San Martino di Castrozza, odměnou vám bude snad nejkrásnější panorama Dolomit a super lyžování na poměrně volných ale skvěle upravených sjezdovkách.
Ubytování ve Val di Fiemme má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Pokud totiž využijete možnosti kombinovaného skipasu se skipasem Dolomiti Superski, stačí vám pouhá půlhodina jízdy autem do nedalekého centra Val di Fassa, které je na bydlení o hodně dražší. Jeho výhodou je o něco vyšší převýšení a také to, že je jedním z bodem pověstného lyžařského „kolotoče“ Sella Ronda, o kterém si víc povíme příště.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.