I když v tyto dny si ještě užíváme babího léta v podobě teplejších slunečných dní, určitě je už čas pomýšlet na zimní dovolenou. Protože až, se nás zima zeptá, co jsme dělali na podzim, nebudeme muset horečnatě shánět poslední volné zájezdy, ale budeme mít čisté svědomí, že jsme si vybrali opravdu to, co chceme. A určitě nám dáte za pravdu, že když už lyžování, tak v pořádných horách. A když v pořádných horách, tak v italských Dolomitech. Pojďme si teď povědět něco víc o nejvyhledávanější oblasti těchto hor, o oblasti Dolomiti Superski.

Ta je tvořena několika světoznámými středisky, většími i menšími, která jsou navzájem propojena silnicemi (můžete využít skibusy nebo vlastní vůz) a na kterou platí jedna permanentka nazvaná jednoduše DOLOMITI SUPERSKI. Ta vám umožní během vaší dovolené užít si lyžování snad na všech možných terénech, které se nacházejí ve výškách od 778 m do 3.269 m. K dispozici je vám zde neuvěřitelných 1 240 km udržovaných tratí (z nich asi polovina je střední obtížnosti, 128 km je černých sjezdovek a 415 km modrých). Uměle vysněžováno je skoro tisíc kilometrů těchto sjezdovek, takže si můžete být jisti pěkným lyžováním i v případě nepřízně počasí. Také na běžkaře se tu myslelo, ti mohou prohnat svá prkýnka na 1 160 km upravovaných běžeckých tratí. Co se týká lanovek, můžete si být jisti, že dlouhé fronty vás tu nečekají. Celková hodinová kapacita všech liftů je totiž 629 000 osob! Konkrétně si můžete vybrat ze 68 kabinových lanovek, 209 sedaček a 186 vleků.
Co je to vlastně Dolomiti Superski? Tato oblast je tvořena středisky Val di Fiemme/Obereggen, Val di Fassa, Cortina d´Ampezzo, Arabba/Marmolada, San Martino/Passo Rolle, Val Gardena/Alpe di Siusi, Tre Valli, Plan de Corones, Alta Badia, Alta Pusteria, Valle Isarco a Civetta. Rozkládá se v oblasti od Brennerské autostrády, kde najdete vyhlášené středisko Val di Fiemme/Obereggen, až po proslulou Cortinu d´Ampezzo na východě. V rámci oblasti Dolomiti Superski, kam patří i nejvyšší hora Dolomit Marmolada (3 343 m n.m.), můžete využívat nejrůznější skipasy – od lokálních, určených pro jednotlivá střediska, přes kombinované až po „velkou“ permici Dolomiti Superski opravňující vás využívat všechny vleky a lanovky, co jich tu je. Tato oblast je vyhlášená díky perfektnímu zázemí, výborně upravovaným tratím a úzkostlivě střežené bezpečnosti turistů. Tak co, zkusíte to?

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444.
Reklama