Jste-li nadšení cestovatelé nebo turisti, určitě vás potěší nová služba internetového portálu společnosti Tiscali/World Online, kterou jsou on-line interaktivní mapy. Tato služba je přístupná z domovské stránky portálu na adrese www.tiscali.cz (nebo www.worldonline.cz) nebo přímo na adrese http://mapy.tiscali.cz.
Hlavní výhodou on-line interaktivních map na portále Tiscali/World Online je vysoká rychlost služby, která uživatelům internetu umožňuje snadný a pohodlný pohyb na mapě bez nákladného stahování dalších a dalších náhledů, jak je to běžné v případě ostatních on﷓line interaktivních map dostupných na českém Internetu. I když se nová služba zaměřuje především na Prahu a Českou republiku, je zde k dispozici také mapa světa se všemi státy a jejich hlavními městy.
Například na mapě Prahy můžete vyhledávat podle jednotlivých obvodů, podle PSČ či podle názvů ulic a náměstí. V kterékoli z těchto částí, stejně jako v celém městě, snadno a rychle najdete širokou škálu míst, jako jsou kulturní zařízení (divadla, kina, pamětihodnosti), jsou tu také informace o dopravní infrastruktuře, jako jsou stanice metra a vlaková nádraží či ubytovací zařízení, především hotely, penziony a kempy.
Řidiči-cestovatelé ocení podrobnou silniční mapu České republiky, která je napojena na vyčerpávající databázi cestovních a turistických informací s rozsáhlými vyhledávacími funkcemi, které návštěvníkům umožňují vyhledávat kulturní zajímavosti jako ZOO a lázně, historická místa – zámky, hrady, zříceniny, svatyně, kláštery a skanzeny, přírodní zajímavosti chráněné UNESCO, jeskyně a jiné přírodní zvláštnosti. U každého místa jsou uvedeny podrobné informace pro návštěvníky, včetně adres, telefonních čísel a návštěvních hodin. Informace jsou doplněny o fotografie a přímé odkazy na související webové stránky. Další službou, která je určena řidičům, je možnost stanovení tras a výpočtu vzdáleností. Tato funkce jim umožňuje zvolit si počátek a cíl své cesty a zároveň jim nabídne podrobný přehled o nejkratší cestě mezi těmito městy, udá jim délku každého úseku v kilometrech, stejně jako průběžnou a celkovou vzdálenost.
Těm, kteří chtějí objevovat Českou republiku na kole, je určena samostatná sekce on-line interaktivních map. Ani zde nechybí vyhledávací funkce, která uživatelům umožňuje najít a prohlédnout si celou řadu cyklistických tras po celé zemi podle různých kritérií jako region či typ trasy (tj. mezinárodní, regionální nebo místní).
Reklama