Obecně se traduje, že ženy za volantem platí pokuty daleko méně než muži. My ženy si samozřejmě chceme myslet, že je tomu tak proto, protože jezdíme bezpečněji a neděláme žádné přestupky. Muži si naopak myslí, že je to tím, že ženy jezdí zbrkle, zmateně a špatně, ale každá jedna z nich dokáže na policistu udělat „blondýnku v nesnázích“, a proto nemusí platit. Jak je tomu doopravdy, naznačí několik historek, které nám poslaly naše čtenářky.
kelly21: Jednou jsem jela se svým klukem autem, kterému už propadla technická kontrola. Zastavili nás policajti, můj kluk vystoupil a začal se s nimi handrkovat. Když jsem zaslechla něco o pokutě tisíc korun, řekla jsem si, že ho v tom nenechám. Rychle jsem si přičísla vlasy, pusu přejela rtěnkou a vysoukala se z auta. Jak mě uviděli, začali roztávat a nakonec jsme se dohodli, že svého kluka ohlídám, aby si došel na technickou a neplatili jsme nic. On tam jen stál a nevěřícně kroutil hlavou.
Milada: Jezdím autem už dlouho a vždycky dbám na to, abych měla všechno v pořádku, řidičák, doklady od auta, auto v dobrém technickém stavu. Hrozně se bojím, ani nevím proč, že potkám policajty a budu platit za cokoli pokutu. Jednou jedinkrát v životě jsem jela s autem, kterému nesvítilo pravé zadní světlo. Jela jsem jenom od rodičů k sobě do bytu – asi 2 km po městě. Převážela jsem v autě umyvadlo a bednu s knihami, a jak jsem to všechno ve zmatku u rodičů balila, zapomněla jsme tam kabelku s doklady. Byl už večer a pochopitelně mě okamžitě zastavili policajti kvůli tomu světlu. Chtěli doklady, ale já neměla nic, ani techničák, ani řidičák, ani občanku. Chvíli se tvářili velmi vážně, jako že to bude za hodně, ale nakonec se začali usmívat, ptali se mě, kam to všechno vláčím a ještě za mnou jeli domů a pomohli mi vynést moje věci až do čtvrtého patra. Byli moc fajn a chtěla bych jim tímto ještě jednou poděkovat.
kovbojka: Můj muž má neustálé problémy s policisty. Jezdí jako blázen, parkuje na nesmyslných místech a platí pokutu za pokutou. Nedávno nám přišla zase další obsílka, že překročil rychlost o dvacet km v hodině a že se má dostavit na dopravní inspektorát. Uprosil mě, že tam půjdu já a vezmu to na sebe, protože se bál, že už by mohl přijít o řidičák. Mně se také nechtělo nic platit, a tak jsem vymyslela lest. Vzala jsem svou nejkrásnější a nejblonďatější kamarádku Hanču a šly jsme tam spolu. Navyprávěly jsme jim, že jsme jely spolu a střídaly jsme se a že nevíme, která z nás v tom okamžiku řídila. Na fotce, kterou nám ukázali, naštěstí nebylo poznat, že auto řídil někdo úplně jiný, a tak jsme se od původní pokuty 5000 dostali až k nule. Stálo nás to spoustu úsilí a úsměvů a myslíte, že mě doma ten můj pochválil? Brblal něco o tom, že je vidět, jak je svět nespravedlivej a jaký jsou ženský hrozný mrchy.

Jak vy platíte a neplatíte pokuty? Napište nám o tom!

Připravila