Stejně jako se říká, že si každý pořizuje psa tak, aby se fyzicky podobal svému majiteli, určitě platí, že určití lidé si vybírají určité typy aut. Zajímá vás, jaké jsou pověry a autech a jejich majitelích? Nebo komu se máte na silnici zdálky vyhnout a proč?
Malé červené auto zaručeně řídí žena, a to žena moderní, emancipovaná a energická. Pokud v takovém autě čirou náhodou potkáte chlapa, znamená to jediné – své auto má v servisu a půjčil si vůz manželky.
Ohromné auto - hm, tak to zcela jistě řídí muž a mezi námi děvčaty, asi na tom nebude nijak slavně, protože se obecně traduje, že čím větší si pořídí muž automobil, tím menšího má pinďáska:).
Krásný sportovní vůz zdáli budí dojem, že ho bude řídit muž snů, sportovec s obrovskými svaly, bujnou kšticí, chlapeckou tváří a výrazným charismatem. Chyba lávky, v takových autech sedí zpravidla malí, plešatí, obrýlení tlusťoši v podnikatelských oblečcích ve věku našich otců.
Supermoderní auto se vší možnou výbavou a ženou za volantem - to je ale šilkulka, tohle auto jí určitě koupil milenec. Ona sice všechny ty klimatizace, cedéčka, tlačítka a čudlíky moc neumí ovládat, ale tohle auto je prima, ne? Vždyť manžel jí nechal jezdit celá léta v rozhrkané škodovce, kde v létě musela topit, aby se jí to do kopce nepřehřívalo:).
“Kachna“ nebo starý „Brouk“ mívají nezávislé majitele či majitelky, kterým stojí za to vyměnit jízdní vlastnosti vozu a časté návštěvy autoservisů za image.
Žena za volantem - muži tvrdí, že žena za volantem = auto bez řidiče. Také se mezi nimi traduje, že žena, když řadí, stáčí celé auto doprava, protože se mimoděk naklání k řadicí páce. Muži také s oblibou tvrdí, že ženy jsou velmi bezohledné řidičky, které zásadně nikoho nepouštějí. Na obranu žen je nutno říct, že to není žádná bezohlednost, ale je pravda, že žena, zvláště v místech, kde to nezná, je soustředěná cele na jízdu a co se děje okolo ní, například, že někdo čeká, zda ho pustí, to zpravidla nevnímá.
Auta s pražskou značkou - pozor! Pražští řidiči jsou prý velmi bezohlední, dělají „myšky“ a vůbec chovají se tak, jako by jim patřila celá silnice. Je to proto, že v provozu zvyklí na cokoli a vědí, že kam se nenacpou, tam nejsou. Situaci v menších městech bravurně zvládají, a i když se jeví jako „piráti silnic“, jsou ostražití a obratní.
Řidič s pokrývkou hlavy - dvojnásobný pozor! Není jasné, proč to tak je, ale platí to. Jakmile potkáte řidiče v čepici, nebo dokonce v klobouku, buďte ve střehu. Můžete se od něj nadít doslova čehokoli. Chová se zcela nepředpokládatelně. Není však jasné, zda je to způsobeno kloboukem. Kdyby si ho sundal, řídil by lépe?

Jestli znáte nějaké další řidičské pověry nebo máte zkušenosti s určitými řidičů, které je možné zobecnit, napište nám je!