Jestli jste byli dosud zvyklí vyrážet do míst jako Val di Pejo, Madonna di Campiglio nebo Adamello-Brenta pouze v zimě za lyžovačkou, tak je nejvyšší čas něco s tím udělat. Konec léta je v Trentinu tradičně jedním z nejkrásnějších období roku a tak přímo láká k návštěvě. Máte-li ještě navíc rídi vodu, pak je takhle oblast pro vás tím pravým ořechovým. V Trentinu je totiž dohromady 297 jezer, z nichž naprostá většina se nachází ve výšce nad 1500 metrů. Romantika jako hrom!
Stejně jako krajina, i jezera v Dolomitech jsou bedlivě střežena a chráněna, to však neznamená, že si tu nemůžete jako turista užít radovánek. Nabízí se spousta aktivit, od oblíbených horských túr od jezera k jezeru, přes plavání v chladivé horské vodě až po windsurfing, jachting nebo třeba rybolov. To vše pochopitelně pouze v místech, kde je to dovoleno a v případě rybolovu i s patřičným povolením. V horských jezerech i jezírkách je průzračně čistá voda, která je sice většinou pěkně studená, ale najdou se i místa (spíš v nižších polohách), kde se koupat dá a kde jsou i speciálně upravené pláže s veškerým servisem. Například známé Lago di Garda, či Lago di Molveno nebo Lago di Ledro.
O proslulosti trentinských jezer a jezírek svědčí i to, že sem jezdívala v minulosti na dovolenou evropská honorace a nejeden slavný umělec (např. F. Kafka nebo T. Mann). O místních jezerech se také vyprávějí pověsti a báchorky, v nichž se objevují skřítci a jiné tajuplné postavičky.

Informace o Trentinu, o možnostech sportu i kulturního vyžití v této oblasti, o konkrétních letních i zimních akcích najdete na stránkách www.trentino.to.
Reklama