Nekonečné šplouchání vody, chvílemi docela brnkačka a chvílemi srdce až v krku, davy lidí, ječící děti, tatínkové, kterým radostí a uličnictvím září oči, adrenalin a radost z pohybu…to všechno je aquapark. Pokud se ještě na sklonku léta chystáte na Jadran, konkrétně do letovisek Rimini nebo Riccione, určitě vynechte jeden den povalování na pláží a zajeďte si do vodního parku Aquafan, který patří k nejvyhlášenějším v Evropě.
Můžete se tam dostat linkovými autobusy z obou zmíněných městeček, ale třeba i autem. Každopádně si pro návštěvu vyhraďte celý den, protože i tak budete mít co dělat, abyste se povozili úplně na všech atrakcích. Vy dospělí nemusíte mít strach, že se budete ve vodním ráji nudit, protože většina atrakcí je uzpůsobena požadavkům dospělých a na většinu z nich dokonce ani nepouštějí děti pod 12 let. Celodenní vstupenka přijde dospěláka na 36 000 lir a dítě do 11 let zaplatí 20 000. Mrňousci do šesti let neplatí nic. Ale i oni se tu skvěle pobaví – například v dětském bazénku s malým tobogánem. Ostatní se určitě vyblbnou na vyvýšeném tobogánu, který je vidět už zdaleka a který obsahuje tři dráhy pro sjezd po zadku a jednu širší pro klouzání na obřím nafukovacím kruhu. Ten je tady vůbec poměrně frekventovaným náčiním, protože si na něm můžete zařádit i na jiných atrakcích, jako je rozbouřená řeka, šestice pozvolných skluzavek Surfing Hill nebo skoro nudná plavba v mírném proudu kolem umělého ostrůvku. Jestli se vám zasteskne po moři, radost vám určitě udělá pláž s bazénem, ve kterém vás každou hodinu překvapí umělé vlnobití. Pro milovníky adrenalinových záležitostí se hodí Kamikaze (dvě souběžné skluzavky o délce 90 m a sklonu 16%, na kterých dosáhnete rychlosti až 65 km/h) nebo Twist (tři propletené průhledné skluzavky ve tvaru trubky, kde to taky pěkně sviští).
Ale daleko nejdivočejší – jak na prožitek, tak na pohled zdola – je atrakce zvaná Extreme River, která je unikátem na evropském kontinentu, cosi obdobného se prý vyskytuje v Kalifornii. Je to jakási hodně prudká U-rampa s proudící vodou, do které se spouštíte na nafukovacím dvoučlunu takřka volným pádem, abyste pak s žaludkem v krku zase setrvačností vyjeli do protisvahu, trochu se zhoupli a pak se po kratičké době dohoupali do malého výstupního bazénku. Řeknu vám, že když vystoupáte s nafukovadlem nahoru po schodech, docela se vám chce zase to otočit a šlapat dolů:-) Ale když pak překonáte strach z hloubky, je to fakticky něco. A ještě rádi si vystojíte krkolomnou frontu znova…
V Aquafanu si prostě za celý den opravdu pořádně užijete, ale pokud nesnášíte davy, raději sem nechoďte. Zvláště ve slunečném dni uprostřed sezóny to tu stojí za to! Všude jsou i stánky s občerstvením, slunečníky a lehátka jsou zdarma k dispozici (ale je třeba si hned v deset, kdy otevírají, trochu zasprintovat :-)), taky jsou k dispozici trezorky za 4 000 lir, kde si můžete schovat peníze nebo třeba foťák či kameru. Mimo jiné tu má i stánek internetový provider Tiscali (u nás ho znáte jako World Online/Tiscali) a tam si můžete až 50 minut zadarmo zasurfovat na netu, když vás omrzí voda.

Více informací najdete na internetových stránkách www.aquafan.it nebo se poptejte v CK Cicala, která do oblasti Rimini (a do celé Itálie) pořádá už více než deset let zájezdy. Katalog a informace si můžete vyžádat na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
Reklama