Když se vydáte až na úplný jih Itálie, určitě byste si neměli nechat ujít krásy Apulie – kraje, který se rozkládá od ostruhy (Gargano) až po podpatek italské boty (Salento). Tato část země je omývána Jaderským i Jónským mořem a je proslulá svou krásou a romantikou, na které mají podíl nádherné pláže, čisté moře a malebná historická městečka. Oblast Puglie má typické středozemní klima, takže jsou zde v létě zaznamenávány jedny z nejvyšších teplot z celé Itálie.
O překrásné oblasti garganského poloostrova s tajemnými jeskyněmi, příjemnými zátokami a romantickými skalními ostrohy jsme už psali (článek si můžete přečíst tady), takže se teď pojďme podívat ještě o trochu jižněji.
Na převážně rovinatém pobřeží Apulie převládají písečné pláže s jemným pískem. O pár set kilometrů jižněji od Gargana leží historické městečko Gallipoli, které je vybudováno na ostrůvku a s pevninou je spojeno mostem. Ve městě je přírodní přístav, historické centrum s hradbami, nespočet obchůdků, barů a restaurací. V blízkosti jsou překrásné pláže, které nebývají příliš plné, ve vzdálenějším okolí najdete i pláže s hrubším pískem nebo kamenité pláže, ty však nejsou příliš vhodné pro rodiny s dětmi. Oblast Puglie je stejně jako Gargano velmi teplá, ale vzduch je zde svěží a příjemný, není tu takové sucho jako v jiných částech země. Velkou atrakcí oblasti jsou trulli - typické kuželovité bílé stavby, které kdysi stavěli místní obyvatelé z plochých kamenů bez použití cementu, nejvíce jich je soustředěno v městečku Alberobello.
V městech Taranto a Brindisi jsou velké přírodní přístavy, můžete se také vydat lodí na výlet podél pobřeží nebo na ostrovy. Na výlet se také můžete vydat do vnitrozemí, kde se rozkládá národní park Foresta Umbra, nebo se zajeďte podívat na skalní kostely do Graviny, prohlédnětě si bílý dóm v Trani nebo navštivte Otranto s katedrálou, jež se pyšní nádhernou podlahovou mozaikou. Puglia prostě nabízí vše, co na dovolené hledáte – přírodu, moře, klid i historii.

Cestovní kanceláří, která nabízí zájezdy do Puglie a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
Reklama