Na úplné špičce italské „boty“ se rozkládá oblast zvaná Kalábrie. Je omývána dvěma moři – Jónským a Tyrhénským a najdete zde písčité i skalnaté pláže. Území Kalábrie je převážně hornaté (Apeniny zde dosahují výšky až 2000 m) a členité pobřeží nabízí nejednu krásnou scenérii. Vzhledem k absenci průmyslu a přístavů je zde navíc velmi čisté moře.
Výhodou této oblasti je to, že se nachází opravdu hodně na jih, do Afriky je to odtud skoro co by kamenem dohodil, a tak je zde sezóna delší než jinde v Itálii – krásnou dovolenou si tu můžete udělat přinejmenším už od půlky dubna a nebo až do konce října. Musíte ale počítat s opravdu dlouhou cestou z České republiky, která trvá autobusem něco kolem 24 hodin
Odměnou za dobu strávenou v autě nebo v autobuse vám bude krásná subtropická příroda, pěkné pláže - z půlky divoké, z půlky organizované.
Na mnoha místech tu najdete tmavý písek, který může být pro někoho zajímavou změnou oproti klasickému světlému, je však nutno počítat s tím, že se dovede na slunci pořádně rozžhavit a bez plážových bot se tu určitě neobejdete. Pokud do Kalábrie pojedete autem, budete ve výhodě, protože se můžete podívat na různá místa a najít volnější pláže dál od turistických středisek. Pozor však na drobné zlodějíčky, kteří číhají na turisty a jejich naložená auta. Nikdy nenechávejte vůz na odlehlém a nestřeženém místě, tím spíš, když v něm máte nějaké cennější věci.
Jedním z nejznámějších rekreačních center je Scalea, malebné městečko s historickým jádrem ležící na skále, dole se rozkládá široká pláž, na kterou se z apartmánů na kopci dostanete vlastním autem nebo speciálním autobusem. Turisticky vděčným cílem je městečko Briatico, které je i přes stále větší popularitu klidným místem pro trávení dovolené. Pokud se do Kalábrie vydáte s cestovní kanceláří Cicala, která se už více než 11 let specializuje na Itálii, budete ubytováni v příjemném villaggiu, kde najdete kromě dokonalé infrastruktury také bazén se sladkou vodou, soukromou pláž, dětský koutek, ping pong, tenisové kurty nebo hřiště na fotbal. Také je možné pořádat výlety do okolí – například na Liparské ostrovy, do měst jako Tropea, Reggio Calabria, Taormina a další.
Starobylé městečko Diamante s romantickým centrem se tyčí na skalnatém výběžku a patří k němu široké písečné pláže, na jejichž konci najdete skalnaté útesy. Dalším vyhledávaným cílem zahraničních turistů je letovisko Praia a Mare, které naopak vyniká ruchem, zábavou a patří mezi ty lidnatější. Kdo má rád zábavu, diskotéky, vodní park a rušný noční život, najde zde to, co hledá.

Cestovní kanceláří, která nabízí zájezdy do Kalábrie a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz