Jednou z nejkrásnějších částí Itálie je Kampánie, která se rozkládá na jih od Neapolského zálivu. V krásném prostředí národního parku Cilento zde najdete nespočet úchvatných přírodních scenérií, můžete se nechat unášet krásou skalnatého prostředí a azurově průzračného moře. Nejznámějším letoviskem této oblasti je rybářské městečko Palinuro, které leží v půvabné zátoce na úpatí mysu Palinuro. Ať se v této oblasti vydáte jakýmkoliv směrem, najdete tu krásné a i v letní sezóně málo lidnaté pláže, kde si na své přijde každý. Místní specialitou je totiž to, že můžete každý den vyzkoušet odlišnou pláž. Najdete tady jak ten nejjemnější zlatý písek, tak písek hrubší, oblázky i kamenité pobřeží s mírným sestupem do vody. Na některé pláže se dostanete ze silnice, která lemuje pobřeží, k jiným vede cesta pouze z vody. Například nejpopulárnější zdejší pláž Cala del Buon Dormire je přístupná z motorového člunu nebo za pomoci kajaku, který si můžete vypůjčit. Kromě báječně čistého a klidného moře a světlého jemného písku tu na vás v této zátoce čeká i duch historie. Tady totiž ode dávna přespávali rybáři, když se vraceli ze svých cest – odtud také pláž získala své jméno.
Atrakcí oblasti Palinuro jsou také nádherné přírodní jeskyně, do jejichž nitra se můžete vypravit na některé z výletních loděk. Nechybí ani slavná Grotta Azzura (Azurová jeskyně), která své jméno získala díky překrásnému zbarvení moře, jež je výsledkem spodního světla proudícího do jeskyně.
Městečko Palinuro bylo původně rybářskou vesničkou, která si dodnes zachovala své kouzlo. Najdete tu místa, kde se scházejí turisté, ale také zákoutí, kde narazíte jen na místní usedlíky. Přístav, odkud se můžete vydat na některou z výprav, není nijak veliký a moře kolem je průzračně čisté. Když si budete chtít udělat procházku, určitě se vypravte k majáku na konci skalnatého výběžku. Nejen že toto místo dýchá romantikou, ale také je odtud překrásný výhled na moře.
Pokud se do Kampánie vypravíte s CK Cicala, můžete se ubytovat v některém z pěkných a velmi kvalitně zařízených apartmánů ve villagiu nedaleko městečka Palimuro, které je umístěno v nádherné přírodě uprostřed olivovníků, palem a subtropických květin. Najdete tady za příjemnou cenu perfektní bydlení a také veškerou infrastrukturu včetně bazénu, tenisových kurtů, fotbalových hřišť a hřišť na bocce, vaše děti se mohou pobavit při animačních programech apod. Podle chuti se odtud také dají podnikat výlety autem, třeba do přírodního parku Cilento, Agropoli, Salerna, Neapole, Pompejí nebo na Vesuv.

Cestovní kanceláří, která nabízí zájezdy do Kampánie a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
Reklama