Jestliže Benátky jsou oblíbeným výletním cílem turistů dlících v Bibione, tak lidé, kteří tráví dovolenou v Rimini, si docela rádi udělají jednodenní výlet do městského státečku San Marino. Toto historické město přímo vybízí k procházkám středověkými uličkami, můžete zde shlédnout spousty památek církevního i světského charakteru, posedět v zahradní restauraci nebo jen tak bloumat mezi domy, kde jako by se zastavil čas. Do San Marina se ale nejezdí jen za romantikou. Zdejší mírné daňové zatížení dovoluje obchodníkům nabízet některé zboží za ceny o desítky procent levnější než jinde v Itálii nebo dokonce i než u nás. Na kraji města najdete obchodní ulice, kde můžete poměrně levně pořídit například značkové sportovní vybavení jako kola, lyže, oblečení apod.
Do San Marina se z Rimini dostanete buď vlastním vozem nebo autobusem (lístky můžete koupit u průvodce nebo v místní CK).

Zpestřením pobytu u moře především pro rodiny s dětmi je atrakce zvaná Itálie v miniatuře. Na její prohlídku vám postačí půl dne. Budete se procházet bez průvodce velmi pěkným parkem, kde najdete všemožné architektonické pamětihodnosti Itálie zmenšené na minimum, takže za několik hodin doslova procestujete celou zemi. Když se budou chtít vaše děti ještě trošku vyřádit, najdou za „Alpami“ malý lunapark s pouťovými atrakcemi.

K návštěvě zve turisty pobývající v Rimini a okolí také největší vodní park v Itálii zvaný Aquafan. Klouzačky, tobogány a další vodní atrakce pro malé i velké jsou rozprostřeny na obrovské rozloze, takže budete mít co dělat, abyste za celý den všechno vyzkoušeli. Zkušení návštěvníci radí, že nejméně lidí je zde v sezóně v době oběda, protože Italové nade vše ctí polední siestu. Pro malé děti jsou v parku jednoduché vodní klouzačky a mělké bazénky, část dalších atrakcí je pro větší děti a některé jsou výhradně pro dospělé a děti odrostlejší (nad 12 let). K dispozici jsou v celém areálu vodního parku lehátka, občerstvit se můžete v mnoha bistrech, barech a restaurací. Výhoda, již ocení především turisté, kteří nevládnou cizími jazyky, je to, že autobusem se z Rimini dostanete do Aquafanu zcela jednoduše - z konečné na konečnou.

Dalšími místy pro zpestření času vaší dovolené je Delfinárium, kde někdy bývá i český výklad, dětský pohádkový zábavní park Fiabilandia s lunaparkem, pohádkovými a westernovými vláčky a dalšími atrakcemi, pro dospělé je zase o něco vzdálenější lunapark zvaný Mirabilandia. Pokud máte k dispozici auto, udělejte si výlet ke středověkému hradu San Leo nebo do městeček Urbino či Ravena s tradiční školou mozaiky, která zde funguje dodnes.

Cestovní kanceláří, která tradičně nabízí zájezdy do Rimini a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
Reklama