O tom, že vaše dítě je při cestování autem v bezpečí pouze ve speciální dětské autosedačce, jsme psali už minulý týden. I když u nás zákonná úprava nařizuje používání zádržného dětského systému pouze na dálnicích a rychlostních komunikacích, je lepší mít dítě pěkně připoutané při každé cestě autem.
Firma Chicco je tradičním výrobcem dětských autosedaček, které vyhovují všem přísným bezpečnostním a zdravotním normám. Pro větší děti (od 9 do 18 kg) nabízí pohodlné a polohovatelné sedačky s výsuvnou opěrkou pro nohy vybavené pětibodovými upínacími popruhy. Tyto sedačky (např. Shuttle, Race, Transit) se používají v prostiměru jízdy (do 13 g) nebo ve směru jízdy. Autosedačky mají pěkné barevné prací potahy, jejich popruhy jsou vyrobené tak, aby dítě netlačily a celkový posez byl co nejpohodlnější. Připínají se do auta tříbodovými pásy a jsou tak uzpůsobeny, aby děti viděly z okénka, takže se při delší cestě mohou dívat ven a nenudí se.
Pro velké děti, které už se do sedačky nevejdou, ale přesto ještě nedosáhly výšky 150 cm nebo nepřekročily věk 12 let, jsou určeny sedáky Chicco Quasar (15 až 36 kg) v různých barevných dezénech, které jsou opatřeny snímatelným pracím potahem. Tyto sedačky umožňují dítěti bezpečné sezení, především díky tvarově výrazným opěrkám rukou, za které se umísťují běžné tříbodové bezpečnostní pásy v autě. Tento způsob upevnění minimalizuje nebezpečí především v případě čelního nárazu, protože se sedačka nemůže dítěti vysmeknout zpod zadečku a tudíž pásy sedí přesně tam, kde mají.
Pozor! Žádné dětské autosedačky se nesmějí v autě používat na místě, kde je nainstalován airbag!

Právě teď máte možnost v naší soutěži vyhrát jednu ze tří autosedaček Quasar pro větší děti.
Reklama