Když jsem chodila do autoškoly, náš pan učitel nám, ženám, a především blondýnkám, striktně odmítal vysvětlovat cokoli z údržby vozu. Vlastně nás nechtěl ani učit parkovat a tankovat benzín, protože, jak říkal, jsou to činnosti, které žádná žena ovládat nemusí. Měl na to speciální fígl – jakákoli žena s jakýmikoli vlasy se prostě zatváří jako „blondýnka v nesnázích“ a oni už se ti ochotní muži najdou.
Můj muž s touhle filosofií moc nesouhlasil a přemlouval mě, ať se alespoň něco naučím, ale mně to kupodivu vycházelo a vychází. Nejšílenější příběh, ve kterém jsme byly blondýnky dvě, se mi stal na mělnické silnici, takhle jednou v pátek odpoledne.
Jela jsem se svojí kamarádkou, jejím ohromným psem, svou čtyřletou dcerou a vozíkem za autem naloženým skříní. Můj muž mi před cestou říkal, že v autě je už málo oleje a že ho musím někde vyměnit, ale zajíždějte někam, když neumíte s vozíkem couvat! A tak jsme to riskly bez oleje a v tom nejpitomějším místě auto přestalo jet.
Ale nepropadly jsme panice. Vyběhly jsme z auta a nasadily jsme tváře „blondýnky v nesnázích“. Za chvíli zastavil nějaký muž, moc se smál, když zjistil, že si myslíme, že nám auto nejede, protože v něm není olej. Trošku se štětil, že se mu nechce táhnout auto s vozíkem, ale naše „blondýnky“ byly v takových nesnázích, že nakonec aktivně sehnal v nejbližší vsi lano, které jsme neměly, zahákl nás a odtáhl do nejbližšího servisu.
Tam nám auto opravili a nádavkem olej vyměnili další ochotní muži, přestože už měli zavřeno. A já teď můžu manželovi dál v klidu tvrdit, že žena, a zejména blondýnka, nemusí o motorech vědět vůbec nic.

Hanka

Máte podobné zkušenosti? Měla by žena, když řídí, rozumět také údržbě vozu? Nebo stačí umět udělat „blondýnku v nesnázích“? Napište nám svoje názory!