O tom, jak vybírat jízdní kolo pro dospělého nebo pro dítě, už jsme psali. Samotné kolo však cyklistovi nestačí. Je tu ještě hromada užitečných věciček, menších či větších, které byste měli mít na cyklovýletě vždycky s sebou.

Do speciální pohotovostní brašničky, která se umisťuje pod sedlo nebo na rám (můžete si vybrat podle tvaru a velikosti), byste neměli zapomenout dát kapesní nářadí. Například v nabídce Author naleznete tři typy této nezbytné pomůcky, která může mít až 12 funkcí, jako imbusy, šroubouvák, různé klíče a další. Vyplatí se mít s sebou i hustilku (dnes jsou už tak maličké, že se vejdou do taštičky nebo batůžku), sadu cyklistických samolepicích záplat popř. náhradní duši a montpáku na sejmutí pláště. V případě, že se hodláte na své cestě zastavovat a kolo někde nechávat bez dozoru, doporučujeme zámek, který může být spirálový nebo ve tvaru podkovy. Pro delší cestování jsou ideální brašny na nosiče, které pojmou neuvěřitelné množství věcí, potřebných pro vaši dovolenou a ještě mají odepínací vrchní část, která se dá s sebou nosit jako batůžek. V nabídce Author jsou i speciální cyklistické batohy, které jsou konstruovány tak, aby netlačily a „větraly“ na zádech i ramenou. Mají všelijaké důmyslné kapsičky, poutka a úchytky, včetně síťky na přilbu a dají se použít i pro běžnou turistiku. Léto slibuje horké počasí a tak nezapomeňte na doplňování tekutin, které se z vašeho těla při sportu doslova vypařují. Na kole by neměl chybět držák na cyklistickou láhev, v láhvi je dobré mít nějaký energetický nápoj, který doplní nejen tekutiny, ale i minerály a energii. Nezapomeňte na mapu, zejména, když se vydáváte do neznámého terénu.

Připraveno ve spolupráci s firmou Author. Na stránkách www.author.cz najdete kompletní seznam všech doplňků pro cyklistiku z nabídky této značky.

Zúčastněte se soutěže o tři spirálové zámky, tři držáky na lahve a tři cyklistické lahve. Léto se blíží!
Reklama