V mnoha zemích Evropy je používání dětských zádržných systémů v autě, tedy autosedaček, už nějaký čas povinné na všech typech silnic. Od 1. ledna tohoto roku začalo platit toto nařízení i u nás. Týká se dětí od narození až po školáky do věku 12 let resp. do výšky 150 cm. Po výhradách ze strany některých zákonodárců došlo u nás ještě letos k zmírnění vyhlášky, takže nyní mají řidiči v ČR povinnost upínat děti, které vezou na zadních sedadlech, do sedaček pouze na dálnicích a rychlostních komunikacích. Leží-li vám však bezpečnost vašeho dítěte opravdu na srdci, měli byste dětskou autosedačku používat pokaždé, když se svým dítětem cestujete autem.
Dětské autosedačky jsou dnes k sehnání v mnoha typech a velikostech, ale v zásadě se rozlišují tři druhy. Tzv. „kolébky“ pro nejmenší miminka (do 13 kg), pohodlné sedačky s opěrkou pro hlavu, tělo i ruce pro větší děti (cca od 9 do 18 kg) a „podprdelníky“ pro děti od 15 do 36 kg. Všechny tyto druhy autosedaček má ve své nabídce firma Chicco, která se tradičně specializuje na dětské zboží od dudlíků, přes hračky, kočárky, až po postýlky nebo autosedačky.
Doby, kdy maminka s miminkem ve věku několika týdnů ba měsíců povinně vysedávala doma a do auta ho dala maximálně v odepnuté korbičce od kočárku, už jsou naštěstí dávno pryč. Dnes můžete s malým miminem cestovat autem pohodlně a především bezpečně. Pro děti až do váhy 13 kilogramů je určena autosedačka Chicco Synthesis ve tvaru kolíbky. Tato autosedačka se používá v autě v protisměru jízdy za použití tříbodových bezpečnostních pásů. Může být umístěna jak na sedadle spolujezdce vedle řidiče, tak vzadu. V žádném případě ale nesmí být umístěna na sedadle, kde je instalován airbag! Autosedačka Synthesis má polstrovaný prací potah, sluneční stříšku a tříbodové pásy. Tato dětská autosedačka má mnohostranné použití, protože může sloužit i v místnostech jako kolébka nebo sedátko, případně za použití univerzálního úchytného systému ji lze připevnit ke golfovým holím a použít jako kočárek.
Reklama