Křišťálově čisté moře, bílé skály lemující pobřeží, romantické pláže, tajemné jeskyně, starobylá městečka na skalnatých ostrozích – to je typický obraz italského poloostrova Gargano. Díky tomu, že celá zdejší krajina je chráněnou krajinnou oblastí, nestalo se toto místo turisticky vykřičeným letoviskem, ale zachovalo si svůj malebný ráz. Velmi příjemné bydlení a krásné koupání nabízejí apartmány a hotely, které se nacházejí jak ve starobylých městečkách Vieste a Peschici, tak na pobřeží mezi nimi. Právě tady totiž najdete vše, co dělá Gargano Garganem. Ostatní letoviska v této lokalitě jako Rodi Garganico, Varano nebo Lesina s plážemi až o patnácti řadách slunečníků jsou o poznání méně romantická a jsou spíše ukázkou masové turistiky.
Místem, kde si naopak můžete vychutnat klid a soukromí, jsou například apartmány ve villagiu Spiaggia Lunga (v nabídce CK Cicala), které se nachází na půl cestě mezi Peschici a Vieste. Domečky pro 2 až 5 osob jsou rozesety v mírném svahu bohatém na zeleň nedaleko od pláže, k těm vzdálenějším se pohodlně dostanete kyvadlovou dopravou. Jsou velmi dobře vybavené a nechybí ani zázemí pro nákupy a stravování (minimarkety, restaurace, pizzerie, bary) nebo pro sport (bazén, tenisové kurty, ping-pongové stoly, hřiště na bocce, dětský koutek). Kdo má k dispozici auto, může se večer vydat na romantickou procházku kamennými uličkami městeček Vieste a Peschici vzdálených sedm kilometrů od villagia. Nezapomenutelné zážitky přinesou i výlety lodí podél pobřeží a k nedalekým jeskyním, na celý den se můžete vypravil po moři na ostrovy Tremiti. Ve vnitrozemí určitě stojí za pozornost přírodní rezervace Foresta Umbra, která připomíná hustý prales.
O Gargánu mluví Italové jako o oblasti s nejkrásnějšími barvami, protože modrá barva moře i nebe nádherně koresponduje se šťavnatou zelení místní vegetace a svítivou bělobou vápencových skal. Gargáno je také rájem vodních sportů. Z blízka i z daleka se sem sjíždějí milovníci surfování, protože čerstvé povětří kolem pobřeží tomuto sportu přeje více než kdekoli jinde. Průzračné moře také láká k potápění. Ideální podmínky jsou tu pro šnorchlování, ale najdete i báze pro potápění přístrojové. Dovolená na Garganu prostě patří k těm, na které se jen tak nezapomíná.
malawi
Cestovní kanceláří, která tradičně nabízí zájezdy na Gargano a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz