Když se projdete po plážích finančně lehce dostupných, nepříliš vzdálených letovisek, potkáte tam kromě starších manželských párů a šťastných rodinek i osamělé maminky s dětmi. Ne, nejsou to vdovy ani rozvedené ženy, ba ani svobodné matky. Jsou to ženy, jejichž manželé se na rodinné dovolené nudí nebo se domnívají, že kvůli něčemu tak bezvýznamnému, jako je válení s rodinou u moře, nemohou opustit svou práci.

Pavla, 29 let, 2 děti:
Od té doby, co se nám narodily děti, a je to už šest let, jsme byli s manželem na společné dovolené jenom dvakrát. Jednou v penziónu na Lipně, jednou u moře. Pak mi manžel řekl, že na tohle on nemá nervy, že si tu vzácnou a uškudlenou dovolenou nemůže zničit tím, že se s námi bude jenom válet někde u vody. Nemůžeme jít ani večer do hospody, protože nemůžeme nechat naše malé děti samotné, nedá se jet na výlet, protože děti to nebaví. Baví je právě jen to hraní u vody a to on prostě nemůže. O té doby jezdím s dětmi sama, k moři nebo po naší republice. Dovolenou společně s manželem trávím jeden týden v roce, kdy se on utrhne z práce a já dám děti k mojí mamince. Děsí mě na tom to, že žijeme jakoby dvěma životy – jeden život žiju já s dětmi a vedle žije druhý život můj muž.

Karolína, 34 let, 3 děti:
Můj muž je podnikatel a s námi na dovolené nebyl ještě nikdy. Když se nám narodilo první dítě, zrovna rozjížděl podnik, tak nemohl nikam odjet. Pak nemohl odjet z rozjetého podniku, protože by ho zaměstnanci okrádali. Dnes má velmi slušný podnik a velmi slušné příjmy. Odjet ovšem nemůže stejně, protože to si už člověk v jeho postavení prostě nemůže dovolit. A tak mně a dětem zaplatí skutečně krásnou dovolenou ve drahém letovisku. Mnohé moje kamarádky mi to závidí, že si jedeme do exkluzivního hotelu třeba do Portugalska, ale já bych snad raději někam na Sázavu, ale všichni.

Lída, 32 let, 2 děti:
Když jsme měli úplně malé děti, byli jsme jednou na společné dovolené s přáteli a dětmi v Itálii. My ženy a děti jsme si celé dny hrály u moře, otcové chodili na intelektuální výlety do přírody. Večer jsme my matky uspávaly děti a pak klábosily před vilkou, kde jsme bydleli, otcové obráželi restaurace, kde utráceli peníze, kterých jsme rozhodně neměli přebytek. Tak jsme si my matky řekly, že tohle už nemáme zapotřebí a jezdíme teď bez otců. Ti doma vydělávají peníze, zatímco my si celé dny hrajeme u moře a jedna z nás večer hlídá všechny děti, zatímco druhé dvě obrážejí restaurace a utrácejí v nich to, co otcové vydělali. Já si na oddělenou dovolenou nemohu stěžovat.

Jak trávíte dovolenou vy? Společně, nebo odděleně? Nudí se s vámi váš partner na dovolené, nebo se snad vy nudíte s ním? Napište nám své názory.

Helena, 45let, 2 děti:
Když byly děti malé, neměli jsme tolika peněz a možností jezdit k moři. Trávili jsme překrásné dovolené většinou v jižních Čechách a na Šumavě - všichni. Později můj muž začal podnikat a dopadlo to tak, jak popisuje Karolína. Jezdili jsme tedy sami. Ted už je dětem 23let a občas se mnou tráví týden dovolené dcera. Minulý rok jsem prožila velice krásnou a skutečnou dovolenou. Vyrazila jsem sama na Tenerife. Procestovala jsem celý ostrov a dovolenou si skutečně užila. Přes den jsem cestovala, koupala, koukala po obchodech apod. a po večerech jsem si četla a nikomu to nevadilo. Pravda je, že se personál hotelu kde jsem bydlela trochu divil ale přežili to. Pokud si chcete opravdu odpočinout doporučuji všem
Připravila
Reklama