Žena, která řídí, se často v řízení muži nejen vyrovná, ale v některých případech je dokonce lepší řidička než on. To, co je ale rozděluje, je volba osobního automobilu, ve kterém rádi jezdí. Muž si většinou vybírá auta rychlá, velká a čím větší výkon motoru, tím líp. Jakoby ukazoval světu „Teď jedu já“. Muži většinou používají argumenty, že velká auta jsou bezpečnější než malá, což je samozřejmě pravda, ale pro pocit okázalosti, v čem si to chlap přihasí, ne zas tak podstatná. Muži upřímně milují chrómy, lesky a blesky svého „auta – miláčka, svého druhého já“. Starají se o ně jako o sebe samého a upřímně a bolestně úpí, když zjistí, že je někde nějaký šrám. Nedělá jim problém se svou rozložitou „lodí“ zaparkovat kdekoliv, i když jim zbude po zaparkování na obou stranách jen několik centimetrů. Také se nelekají, když je na tachometru 160 a více, naopak, ještě šlápnou na plyn a poslouchají, jak jejich motor spokojeně přede. Pokud vedle něj sedí žena, které lezou strachem oči z důlků, muž jí vysvětlí, že jede docela ekonomicky a že při stálé, i když vysoké rychlosti, motor nemá zas takovou spotřebu.
Jaká auta si vybírají ženy? Většinou neberou auto jako svou druhou tvář a nemají k němu ješitné sklony, spíš si vybírají auta podle praktických měřítek. Mají rády auta menší, cítí se v nich bezpečněji a volí veselejší barvy karosérie. Také si nevybírají auta podle toho kolik maximálně jedou, protože mají většinou z vyšší rychlosti strach. Malé auto oceňují zejména při parkování – je to snadnější pro odhad správné „díry“ a malý rozměr auta připadá ženám útulný. Některé modely aut ale výrobci svými malými rozměry až přehánějí, protože pak auto nevypadá jako auto. Vypadá jako nějaká plechová bunda, kdy musí být jasné i ženě, že když se v něm s někým srazí, odstup plechů, který je skoro tělo na tělo jí bude osudný.

Helena

Jaká auta máte rády vy? Co preferujete při výběru auta? Jaké by bylo auto vašich snů? Jak prožíváte své řidičské umění? Napište nám o tom.