I když je pro mnoho lidí lákavé strávit dovolenou u moře povalováním na lehátku a lenivým vystavováním těla slunečním paprskům, někteří z nás každé léto propadají kouzlu fakultativních výletů. Když už jsme se jednou vypravili do sta kilometrů vzdáleného letoviska, stojí přece za to trochu se porozhlédnout po okolí a neomezit se jen na pláže a moře. Kdo z vás si například myslí, že jet na dovolenou do Bibione je nuda, měl by si přečíst následující řádky. Kam všude se dá jet z Bibione na výlet?

Pokud jste ještě nenavštívili úchvatné město na vodě, tak určitě jeďte na výlet do Benátek! Stojí za to obětovat jeden den koupání a prohlédnout si náměstí svatého Marka, Dóžecí palác a další pamětihodnosti, nebo jen tak nasávat atmosféru města při procházce uličkami a mostky či na palubě výletní loďky.
Dalšími městy, která jsou na dosah, a kde se můžete kochat historií, jsou Terst a Verona. Součástí výletu do Terstu, který zahrnuje prohlídku starého města, Richardova oblouku, amfiteátru apod., je také návštěva nedalekého zámku Miramare s překrásnými zahradami, který připomíná naši Hlubokou. Verona je město, o kterém jsme už psali. Sem zasadil W. Shakespeare své drama o tragické lásce Julie a Romea, tady stojí aréna, jíž údajně postavili ďáblové, zde můžete dlouhé hodiny chodit uličkami a náměstími a všemi póry vnímat ducha starobylého města.
Velmi zajímavou lokalitou pro výlet jsou laguny mezi Bibione a Caorle, kam se můžete vydat s průvodcem lodí. Kromě krásných přírodních scenérií spatříte typické rybářské chýše, v jedné z nich dokonce pobýval Ernst Hemingway, nebo můžete ochutnat rybí speciality.
Návštěva historického rybářského městečka Caorle je dalším zajímavým zpestřením pobytu v moderním Bibione. V Caorle je mimo jiné kostel, k němuž se váže legenda o Madoně, která varovala před vytopením města.
Vydat se můžete také do horského kláštera Castelmonte, na nákup do Portogruaro nebo do vodního parku Aquasplash v Lignanu, kde najdete tobogany, klouzačky, bazény a další vodní atrakce.
Komu ani tato nabídka nestačí, ten by mohl být spokojen s celodenním lodním nebo kombinovaným (bus, loď) výletem do Benátek. Krásný je také celodenní výlet do Benátek, který kromě prohlídky města zahrnuje vyjížďku motorovým člunem na ostrov Murano s tradiční sklárnou, ostrov Burano s krajkářskými dílnami a Torcello s Byzantskou bazilikou. Do Benátek se můžete podívat i v noci, kde na vás čeká projížďka lodí nebo gondolou a především romanticky osvětlené město.
Za hranice Itálie – do Slovinska - vás zavede celodenní zajímavý výlet do jeskyní v Postojně a na zámek Predjama. Prostě na dovolené je stále co vidět a co objevovat, takže i když se do Benátek vydáte už po několikáté, vždycky najdete zase něco nového a nudy se bát rozhodně nemusíte. Výlety si můžete koupit již v Praze v cestovní kanceláři za koruny, nebo je možné se přihlásit až během pobytu v Itálii u průvodce nebo v místní cestovce, ale to už se platí v lirách.

Cestovní kanceláří, která tradičně nabízí zájezdy do Bibione i výlety do okolí a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
Reklama