Při jízdě s dětmi určitě oceníte to pravé autorádio v autě. Ať už máte rádio s kazeťákem nebo s CD přehrávačem, písničky či pohádky pro děti jsou dobrým pomocníkem při delší jízdě. Děti se uklidní, nerozptylují vás rozličnými otázkami anebo se vzadu na sedačce neperou, nepošťuchují, ale většinou jen klidně sedí a poslouchají, co jim zajímavého pouštíte. I když se vydáte na delší cestu s dětmi, dá se to bez větších nervů a stresů přežít, protože děti mají program a vy můžete v klidu řídit. Poslech hudby v autě má také bezpečnostní aspekty. Pokud jedete na delší cestu, rádiové stanice vás mohou dopředu upozorňovat na místa, kde jsou nehody či kde hlídkují policisté.
Ženy za volantem bývají dříve unaveny než muži, takže pokud jedete na delší cestu, hudba v autě rozptýlí vaší únavu, o kterou se časem postará monotónní jízda.
Při dlouhých cestách a poslechu, pokud dáváte přednost cédéčkům před kazetami, také oceníte CD měnič, který je možno zabudovat do palubní desky přímo pod autorádio. Výhoda CD měničů je, že jsou dobře chráněné před zloději – na rozdíl od autorádia mohou být CD měniče na 6 a 10 cédéček zabudovány někde na skrytém místě v autě. např.: v kufru, za sedačkou… Stačí jen na začátku jízdy vybrat cédéčka, která chcete poslouchat, a vložit je do CD měniče. Nejčastěji prodávaný CD měnič je na 6 cédéček a tak máte postaráno o poslech minimálně po 6 hodin jízdy. Ovládáte je samozřejmě pomocí rádia. Také se cédéčka tak neničí stálou manipulací – vložíte a tím je manipulace skončena.
Díky CD měničům si můžete vytvořit tzv. „trojkombinaci“, pokud máte rádio s kazeťákem.

Dnes začíná čtenářská soutěž o kvalitní autorádio s kazeťákem od VDO Dayton typ CR 2200 v ceně 8 500 Kč! Co všechno umí?
Má mnoho funkcí, jde o vysoce kvalitní radiokazeťák s odnímatelným bezpečnostním panelem. Má zabudovaný digitální tuner s přehrávačem kazet, výkon 4 x 35W, RDS s abecedním laděním, plně barevný displej… Jednou z jeho předností je možnost nastavení zvukové reakce rádia na změnu rychlosti vozu. Rádio reaguje na změnu otáček motoru, při které se rádio samo ztišuje nebo naopak hlasitost přidává. Další funkcí je, že rádio po navolení této funkce, může signalizovat řidiči nebo řidičce, že nejede správnou rychlostí (50km/h v obci, 130km/h na dálnici). Nastavení této speciální funkce není složité, ale samozřejmě je lepší, nechat si vše zapojit odborníkem.
Další službou či vlastností tohoto kvalitního autorádia je možnost nastavení zvukového signálu na změnu venkovní teploty – nainstalování venkovního čidla, které je propojeno s rádiem. Tato funkce vás vždy upozorní, klesne-li venkovní teplota pod 3 stupně Celsia, kdy hrozí nebezpečí námrazy a smyků.
Jak autorádia VDO Dayton, tak autorádia VDO jsou velice kvalitní a dobře vybavené přístroje, které nám na cestách pomáhají a zpříjemňují pobyt za volantem. Jsou nabízena již od velice přijatelných cen a k dostání jsou v odděleních obchodů s elektronikou nebo v autosalonech, kde se autorádia nabízejí. Můžete si vybrat ze široké palety autorádií, jejichž součástí je buď kazetový, nebo CD přehrávač. Vyberte si podle toho, co je pro vás zajímavější. Každé takové rádio je zabezpečené proti zlodějům odnímatelným panelem.

Pokud nechcete běhat po obchodech, můžete se podívat na www.mercantsound.cz nebo kontaktovat přímo dovozce rádií VDO a VDO Dayton na adrese: MERCANT SOUND spol s.r.o., U krbu 17, 100 00 Praha 10, TEL: 02/74779161, kde vám ochotně vyjdou vstříc.