O tom, že jsou teď pruhy v kursu nejen z hlediska módy, ale také interiérového designu, není třeba pochybovat. Nemusíte si ale hned kupovat tygra, abyste byla IN. :-)
Pruhy v bytě nejsou samozřejmě žádnou novinkou, vzpomeňte třeba na cukrátkově pruhovaté klasicistní a biedermeyerovské hedvábné tapety, jejichž napodobeniny dodnes najdete v nejedné domácnosti. Na počátku třetího tisíciletí však už „princeznovské“ pokojíčky tolik netáhnou a to, co je dneska především aktuální, to je míchání stylů. Například jednoduché a čisté barvy i materiály (bílá, krémová, dřevo, kov) můžete s velkým úspěchem doplnit o výrazné a pestré orientální nebo etno prvky. Momentálně je velkým hitem Mexiko. A to nejen v oblasti cestovatelské, ale také výtvarné. Pruhovaná mexikánská ponča, ručně tkané barevné koberce v barvách země a koření, veselé barvy a rustikální struktury. To vše může přinést do vašeho domova trochu života a do vaší duše, zmožené zimné depkou, nějakou tu radost.
Jen jedno je důležité. Dříve, než dovlečete domů pruhované sofa nebo než pověsíte pestré štráfkaté záclony, pořádně si akci promyslete, případně si namalujte několik návrhů. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Proto s nápadnými vzory spíše šetřete a s ostatními desény je kombinujte jen se zvýšenou opatrností. :-) Jestli si hned netroufáte do větších ploch, zkuste pro začátek třeba pruhovaný polštářek, deku nebo kobereček…

Foto: IKEA
Reklama