Proč turisté z vnitrozemí jezdí rádi k moři? Protože se chtějí vykoupat ve slané vodě, poválet se ve zlatavém písku, ochutnat domácí speciality a víno, prohlédnout si místa, kudy kráčela historie, zatančit si na diskotéce nebo vyrazit na výlet lodí… A právě tohle všechno – a ještě mnohem víc – najdete ve vyhlášeném jadranském letovisku Rimini, které se nachází asi 180 km na jih od Benátek. Už před sto lety zde byly založeny lázně, ale historie městečka spadá až do říše Římské. Z té doby zde jsou také dochovány památky jako Augustův oblouk nebo Ponte di Tiberio, které jsou výtečným cílem večerních procházek do historické části města. Kromě toho nabízí Rimini to hlavní, proč se sem lidé z celé Evropy rádi vracejí - 15 kilometrů písečných pláží s pozvolným sestupem do moře, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně. Na hlavních třídách podél moře najdete množství malých obchůdků, restaurací, pizzerií, barů a diskoték.
Pláž je velmi dobře organizovaná a za poplatek si zde můžete pronajmout slunečník a lehátka, v ceně je i dětský koutek, hřiště a sportovní náčiní pro volejbal, basketbal, ping-pong, bocce nebo minifotbal.
Dovolenou v Rimini si můžete zpestřit nejen návštěvou pravidelných trhů a okolních městeček, ale také výletem do miniaturního státečku San Marino, zábavních parků Fiabilandia (pro děti) a Mirabilandia (pro dospělé), vodního parku Aquafan, Delfinária nebo se podívat na zajímavou atrakci Italia in Miniatura, kde najdete význačné pamětihodnosti Itálie ve zmenšené podobě. Za pozornost stojí také krápníkové jeskyně ve Frasassi.
Na závěr ještě kulturní perlička – věděli jste, že v Rimini se narodil slavný italský režisér Federico Fellini, který také městu vzdal hold ve svých prvních filmech?

Cestovní kanceláří, která tradičně nabízí zájezdy do Rimini a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz