Také se vám líbí kouzlo sušených květin, ale přece jen vám maličko vadí prach na ně usedající? Pak tu mám tip právě pro vás, navíc to může být zároveň milý dáreček pro vaše známé. Zkuste naaranžovat sušinu do skleněné lahve. Skleněných lahví se v každé domácnosti najde víc než dost - zkuste použít lahve od kečupů, likérů, omáček apod. Také se dají koupit prázdné ozdobné lahve, které mají velmi zdobné korkové uzávěry. I do lahví, které máte doma, se můžete pokusit korkové uzávěry sehnat v domácích potřebách, jen počítejte s tím, že nemívají všechny průměry.
Další možností, jak ozdobit hrdlo lahve, je bavlněná látka, nejlépe ladící s interiérem, kterou ovážete kolem hrdla a připevníte provázkem. Na samotné aranžmá potřebujete dostatek trpělivosti, špejli a dlouhou pinzetu. Do vymyté a dokonale vyschlé lahve nejdříve naaranžujete dno - můžete použít plátky růží, pivoněk, drobné sušené kvítečky apod. Poté opatrně zasunujete květy slaměnek, makovičky, smilek apod. Pokud budete plnit láhev s úzkým hrdlem, dejte si pozor na křehké květy - většinou by se vám je nepodařilo dovnitř dostat celé, proto se raději vyhněte například sušeným růžím. Nakonec přidejte nejdelší kusy aranžmá - větvičky, sušené obilné klasy nebo trávy apod. Pokud takovou dekoraci nepostavíte na přímé sluneční světlo, vydrží vám dlouho krásná a bude vás těšit každý den.
TIP: Z několika stejných lahviček můžete udělat zajímavý obrázek - použijte krabičku (například od bonboniéry), nalepte do ní mech, do kterého zasaďte naplněné lahvičky, poté kolem dozdobte sušenými květy. Ještě lepší je nechat si vyrobit krabičku z balzového dřeva a rovnou poprosit, aby vám ten, kdo krabičku bude vyrábět, vyfrézoval asi 4 mm pod okraj každé boční lišty drážku širokou 2 mm a přibližně stejně hlubokou. Poté sestavte krabičku, slepte, ale boční stranu nechte nepřilepenou. Po naaranžování mechu, lahviček a kvítků vsuňte z boku přesně nařízlé sklo tenké 1,5 mm, nasaďte bok a také přilepte.

Krásné tvoření přeje