Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že nejvíce nepořádku v bytě dělají povalující se drobné věci. Proto není doma nikdy dost úložných prostor, krabic a šuplíků… Další šikovnou možností pro ukládání drobných věcí jsou tzv. kapsáře - textilní závěsy, na kterých jsou našity kapsy a kapsičky na ukládání drobností. Nepraktičtější jsou v dětském pokoji, kde mohou skrývat gumičky a sponečky, malá autíčka, pastelky a jiné důležité poklady. Mohou být docela malé, třeba jen s jednou kapsou na pyžamko a jednou na kapesníček, ale vždy by měly být veselé a dobře udržovatelné.
Na základ volíme pevné plátno, které spíš seženete v bytovém textilu než v klasickém obchodě s metráží. Je dobré ho předem vyprat, aby se vysráželo, stejně jako ostatní použité textilie. Pokud na kapsy použijete slabší plátno, je dobré ho zpevnit zažehlovacím vlizelinem, aby se kapsy nevytahovaly. Na některé kapsičky našijte knoflíčky na zapínání, umocníte tak kouzlo tajemství.
Tvar kapes záleží na celkové „vizáži“ kapsáře, nemusíte se přísně držet obdélníku nebo čtverce, protože stejně praktické jsou kapsy půlkulaté apod. Po našití kapes, kapsiček a jiných ozdůbek přišijte zadní díl, který schová všechny švy a nitě a začistí celé dílko. Do horní hrany a rohů všijte vázačky.
Na upevnění kapsáře na stěnu či dveře (zde také může sloužit jako zakrytí skleněné výplně, která večer rušivě prosvítá) použijte dřevěnou lať, na kterou kapsář přivážete všitými poutky (vázačkami).