Když jsem byla v Americe, všimla jsem si, že v obchodech si můžete kromě dárku koupit také na dárek krásnou krabici, která se již nebalí do papíru, protože je sama o sobě nádherná. Mašle na takové krabici bývá řešena tak, že je nalepena na víku a tak se nerozvazuje, pouze se otevírá víko. Může se zdát, že tím obdarovaného šidíme o trošku toho nervování s uzlováním a o radost ze škubání papíru, ale na druhou stranu zase dáváme dvakrát, protože taková krásná krabice může být sama o sobě praktickým dárkem.
A pokud nedáváte přednost jednoduchosti (tj. nákupu již hotové škatulky), mám pro vás pár tipů, jak si ji vyrobit. Především je třeba krabice (tedy není, ale kurz kartonáže, na jehož výsledku by byla krásná krabice, jejíž hrany svírají pravý úhel a víko sedí jako žába na blatouchu, by byl v písemné formě poněkud náročný :-))). Nejlepší jsou krabice od bot, ale pokud zásadně chodíte bosky, tak vezměte zavděk i jinou. Důležité je, aby měla odnímatelné víko. Dále budete potřebovat papír na potažení (balicí papír, zbytky tapet, dekorační papíry apod.), průhlednou silnější fólii, čtvrtku nebo karton, drobné dekorace a lepidlo.
Je jasné, že by stačilo krabici pouze potáhnout hezkým papírem, případně ozdobit mašlí, ale pokud jste náročnější, tak zkuste vyzdobit víko „okýnky“. Jednoduše vyřízněte řezákem jedno či více okének do víka, poté víko potáhněte papírem (pozor na lepidlo - je důležité ho na papíře rozetřít v tenké vrstvě, protože silnější vrstva může papír zkrabatět). Poté z nitřní strany vložte drobné dekorace a podlepte fólií. Pokud děláte více okének, je dobré na příčky mezi okénky ze spodní strany nalepit oboustrannou lepící pásku, aby nám předměty „necestovaly“. Poté na dno víka vlepte karton potažený kontrastním papírem, aby dekorace patřičně vynikly a zároveň nebylo do krabice vidět. Spodní část krabice polepte běžným způsobem.
TIP: Místo drobných věcí můžeme pod fólii vložit staré fotky (nebo jejich fotokopie)!