Jestli něco dělá Vánoce pravými Vánocemi, tak je to vánoční cukroví. Pekly ho už naše babičky a babičky našich babiček a recepty na ty nejlepší sušenky se předávají z generace na generaci jako zlatý poklad. Jistě, můžeme si vánoční cukroví koupit v nejbližším pekařství nebo si je objednat u šikovné kamarádky či maminky, ale řekněte, není to škoda, připravit se o tu nádhernou vůni, která se při pečení line celým bytem?

Zvláště děti milují ten rituál, kdy se vybírá, které druhy se letos budou péct, kdy se váží mouka a cukr, krájí margarín, rozklepávají vajíčka a v hmoždíři se tluče koření. A co teprve vykrajování? Tvary, které vznikají pod rukama malých pomocníků by sice velmi často nevyhrály první cenu na cukrářské soutěži, ale hlavní je ta pohoda, která se při pečení užije. A řekněte samy, děti do toho vnášejí i víc fantazie a změny. Možná byste bez jejich intervence vykrájela z celého těsta leda tak srdíčka a hvězdičky, zatímco malí kuchtíci se dožadují formiček ve tvaru prasátek, sněhuláků, stromečků, zvonků a dalších. Že takové doma nemáte?

V tom případě je ještě čas skočit do prodejny domácích potřeb. Vždyť nabídka je taková, že ani nebudete vědět, co dřív. Například Tescoma, vyhlášený výrobce všeho, co se v kuchyni šikne, nabízí hned několik variant vykrajovátek, a to nejen pro čas vánoční. Jsou vyrobeny z kvalitní nerezavějící oceli a práce s nimi jde rychle od ruky. Můžete si vybrat, jestli chcete jednotlivé tvary (kometa, zvoneček, prasátko…) neb celé sady kytiček, hvězdiček nebo je libo vánoční balení dvanácti nejoblíbenějších tvarů. Tescoma nabízí také formičky na vánoční čokoládu nebo formičky na košíčky a jiné drobné pečivo, které jsou rovněž vyrobeny z kvalitní nerezavějící oceli, takže vám dobře poslouží ještě další spousty let.

Hezké Vánoce s Tescomou!

Více se o praktických a pěkných výrobcích, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, dozvíte na adrese www.tescoma.cz
Reklama