Loni jsem si lámala hlavu s dárkem pro rodiče a mou velmi dobrou kamarádku. Chtěla jsem pro ně vymyslet něco zvláštního a určeného přímo jim. Povedlo se - udělala jsem jim kalendář ve kterém byly fotografie mojí rodiny. Měli z dárku velkou radost a přitom nebyl nákladný ani příliš náročný na čas. Pokud rádi dáváte tzv. dárky od srdce, myslím že je to dobrý tip.
Co budete potřebovat? Neobejdete se bez PC, tiskárny a nějakého programu, ve kterém se dají upravovat obrázky. Postačí k tomu MS Word. Nejdříve si rozmyslete, jak by měl kalendář vypadat graficky. Buď ho uděláte každý měsíc v jiném stylu, což se tak rychle neokouká nebo dodržíte jen jeden, což bude působit decentně.
Pak si naskenujte 12 fotografií a určete si, kterou kam vložíte. Každá stránka A4 má rámeček, název příslušného měsíce, fotografii a tabulku se sedmi řádky, jako dny v týdnu (je vytvořena ve Wordu). Můžete vkládat i menší grafiky, které najdete v obrázkové galerii (snad ji v PC máte), případně si je sami udělejte v nějakém grafickém programu (to už záleží na vašich zkušenostech a možnostech).
Další možností je vytisknutí základu stránky, který obsahuje vše kromě fotografie. V tomto případě fotografie rovnou nalepte do kalendáře. Moc hezky bude vypadat, když stránku vytisknete na lesklý fotografický papír, tím kvalita fotek moc neutrpí. Nakonec uděláte na každé stránce dvě dírky a provléknete šňůru na pověšení. Kdo z vás bude mít zájem, můžu vám poslat šablony stránek kalendáře mailem. Napište si o ně vzkazem na Ženě-in na můj nick „Sonne“. :-)
Přeji vám, aby měli obdarovaní z kalendáře radost!

Sonne
Reklama