I když je teprve ani ne polovina listopadu, nabízíme vám na stránkách našeho magazínu už několik dní různé tipy na vánoční dárky pro vaše blízké. Už jsme se učili vánoční dárky vyrábět, zkoušeli jsme to s kosmetikou a dalšími „užitečnými“ věcmi. Teď se pro změnu vydejme za uměním. Nemusíte hnedka vysolit za obraz čtvrt milionu, i když i takoví se najdou, ale proč někomu vám obzvláště milému nekoupit pod stromeček třeba nějakou pěknou grafiku nebo jiné umělecké dílo za rozumnou cenu a s jasným puncem originality?
Naším tipem pro Pražáky i návštěvníky hlavního města je galerie, která má se ženou tolik společného, že si ji dokonce vetknula i do svého názvu. Také většina uměleckých děl, která v Galerii La Femme najdete, má něco společného se ženami. Však také mottem galerie je: „Žena jako nekonečná inspirace v umění.“ Vystavují zde známí i méně známí umělci, na vernisáže sem chodí nejedna známá osobnost kulturního života metropole a hlavně – aspoň na chvíli tu zapomenete na to, že venku prší, že tramvaje jsou přecpané lidmi a že děti zase donesly domů poznámku. :-)
V současné době probíhá v Galerii La Femme výstava „Z tunelu“, na které se představují dvě české autorky – Eva Chmelová a Markéta Jírová, které jsou obě členkami umělecké skupiny TUNEL spolku SVU Mánes. Eva Chmelová je absolventkou AVU v Praze, ateliéru profesora F. Jiroudka, a východiskem její tvorby je radost z malby a názor, že nejvyšší „pokrok“ je úcta k tradici. Jediným jejím tématem je malba. Markéta Jírová je také absolventkou AVU, ateliéru profesora L. Čepeláka. Její práce jsou díla intimní a nepatetická, působí lehce a svižně. Její doménou je kresba. Své obrazy a kresby dovede markéta Jírová prostoupit psychologickou hloubkou, je mistrem akcentu a upoutává svou razancí a bezprostředností. Její díla jsou zastoupena mimo jiné v Národní galerii v Praze a ve veřejných i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

Přijďte na návštěvu za uměním do Bílkovy ul. číslo 2 (naproti hotelu Intercontinental). Otevřeno je denně od 11 do 19 hodin.
Reklama