
Hlavní otázkou pak zůstávají úložné prostory. Když si představíte svůj byt trojrozměrně, možná najednou zjistíte, že je v něm spousta nevyužitého prostoru. Zde je deset tipů, jak se zařídit v malém bytě:
1. Čím menší byt máte, tím je pro vás důležitější podlahová plocha. Nezapomínejte tedy využít výšky a stavte nábytek na

2. Úspora místa znamená vyřešit si co nejlépe úložné prostory. Ukládejte své věci podle toho, jak často je potřebujete. Mimochodem – věci, které nepotřebujete několik let, pravděpodobně nepotřebujete vůbec. Zbavte se jich.
3. Vytvořte si pokoj v pokoji. Rozdělte si prostor podle aktivit a pohrejte si s možností dvojí funkce nábytku. 4. Využijte prostory, které se běžně nevyužívají, nebo na které se zapomíná (dveře/strop, pod postelemi, pod stolem, za šatní skříní, pod poličkou, za dveřmi, na dveřích atd.)
5. Rehabilitujte „nábytkovou stěnu“ - sestava, táhnoucí se z jednoho rohu do druhého nebo od podlahy ke stropu, nemusí být těžkopádná, jako pamatujeme z minula, ale může lecos vyřešit.
6. Nastavte na sebe úložné prostory a police a vytvořte si tak určitý druh visuté skříňky. Máte-li možnost, sáhněte po visacích lampách namísto stojacích – i tak získáte cennou podlahovou plochu.
7. Hrajte si s barvami a zrcadly – pomohou vám opticky rozšířit prostor, ale zase to nepřehánějte, ať to u vás

8. Nástěnné prvky, které chcete pokládat na sebe, uspořádejte tak, abyste vrchní část prvního prvku mohli použít jako polici. Využijte doslova každý kout vaší domácnosti – např. rohová police je řešením právě pro vás.
9. Využijte mobilní a flexibilní nábytek, který se snadno přemisťuje.
10. Vyvarujte se elektronického vybavení, které je příliš tmavé, těžké a velké.
Podklady a foto: IKEA
Nový komentář
Komentáře
Máme malý byt a navíc zabordelený velkýma krámama