Názvy jako jehelníček nebo modrý africký pavián se někdy používají k popisu charakteristických květů rostliny Leucospermum se zakroucenými prašníky a pestíky. Tento nízký keř pochází z oblasti jihozápadně od Mysu dobré naděje. Existuje mnoho odrůd a hybridů, které poskytují širokou škálu řezaných květů s dlouhou dobou životnosti. Květy lze použít i sušené.
Kdosi kdysi Leucospermum přirovnal k mořské sasance s roztaženými chapadly. Tyto rostliny z afrických savan skutečně mají v sobě cosi teplého a živočišného, zvláště odrůdy s růžovými nebo oranžovými květy.
Leucospermum lze použít samotné, bez nutnosti kombinace s jinými květinami. Díky všem uvedeným vlastnostem je tato exotická rostlina pro použití v aranžmá podle módního trendu letošního podzimu ideální.
A víte, co je zvláštní? Kupodivu žádná z neobvyklých vlastností této rostliny, jako její oranžové tyčinky nebo tvar jehelníčku, díky kterému jsou květy vhodné k sušení, neinspirovala botaniky při vývěru vědeckého názvu. Leucospermum neznamená nic jiného než bělosemenný.

Podle podkladů Holandské květinářské kanceláře připravila
Reklama