Čas od času to padne na každou z nás. Potřeba měnit, přestavovat, renovovat, předělávat… Zkrátka vdýchnout domovu změnu. :-) Zvláště teď, na podzim, kdy na nás padají deprese a na vánoční výzdobu je přece jen ještě brzo, přemýšlíme, čím ozvláštnit své příbytky. Co třeba si trochu víc posvítit?
Za prvé je světlo právě tím, co nám teď bude stále více scházet. Už teď někteří z nás odcházejí ráno do tmy a za tmy se domů vracejí. :-( Když si chcete odpoledne přečíst knížku, už to bez svícení nejde. A kromě toho rozličné lampy a lampičky dodají prostoru novou dimenzi, jakoby ho prohřejí a rozveselí. A o to taky jde, ne?
Přitom se jedná třeba jen o stokorunové položky, které ve vašem rozpočtu nemusejí udělat žádnou velkou díru. :-) Nevidíte na čtení nebo psaní? Zkuste třeba jednoduchou lampu z lakované oceli, která se dá buď upevnit na stůl pomocí speciálního úchytu, nebo dobře poslouží její stojací varianta jednoduše přistavená ke stolu. Ta má tu výhodu, že ji pak jednoduše přesunete na jiné místo v bytě, kde je právě zapotřebí.
Na nočním stolku nebo komodě se bude dobře vyjímat stojací lampička s bavlněným stínidlem a podstavcem z poniklované oceli, která působí něžně a maličko staromódně a hodí se takřka do každého interiéru.
Naopak pro odvážnější nátury jsou určeny plastové lampičky v křiklavých barvičkách, které se dají umístit na stůl nebo na zeď a ocení je například vaše děti ve svém království.

Foto: IKEA
Reklama