Na někoho působí podzim depresivně, já ho však miluji. Těch barev kolik přináší! A to ani nemluvím o dnech, kterým se říká babí léto. Sluníčko, které již moc nehřeje, ale stále má dost síly na to, aby nasvítilo úžasné přírodní scenérie, úžasné kombinace červených šípků, zlatých listů... Mlhavá rána, ze kterých se vyloupne docela pěkný den. Hnědé hlavičky hříbků, které mne přímo magickou silou vtáhnou do lesa a díky kterým se mi většinu podzimních nocí zdá o tom, jak nacházím neuvěřitelné množství hub. A protože podzim miluji, snažím se ho donést si i kousek domů.
Nejjednodušší je naaranžovat do vázy pár větví s rudými šípky, ale kdo chce něco víc, musí vyrazit do přírody s košíkem a kleštičkami a pořádně se koukat. Určitě najdete pár ohebných proutků z vrby, ze kterých stáhnete poslední lístky a pomocí provázku či drátku je stočíte do kruhu, velikost si určete sami podle zamýšlené velikosti budoucího věnce. Pak si natrhejte trochu mechu, který kolem dokola přivažte drátkem.
Na vrchní dekoraci se hodí téměř vše - barevné podzimní listí (doporučuji trochu prolisovat, případně stačí přežehlit - vyhnete se tomu, že se vám při schnutí úplně zkroutí), bukvice, žaludy, kaštany, šípky, sušené plátky hub (klidně použijte nejedlé houby (např. hořčáky) - bývají totiž krásně čisté, protože nechutnají ani plžům :-)). Můžete také prosvítit podzimní barvy sytě žlutými malými citrónky, které ovážete lýkovým provázkem a připevníte na věnec pomocí drátku.
Drobný materiál rovnoměrně přilepte pomocí tavné pistole. Ozdobte jutovou mašlí či mašlí z podobného přírodního materiálu a můžete si zkrášlit svůj vchod a oslavit tak příchod podzimu… Mimochodem - mechový základ vám na začátku prosince výborně poslouží jako podklad pro adventní věnec na pověšení… no a pak velikonoční… no vždyť to znáte jako to chodí. :-)
Reklama